Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4909
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rowerowy Bieg Piastów – 359 na mecie!

Sobota, 26 września 2015, 18:37
Aktualizacja: 18:49
Autor: Org
Region: Rowerowy Bieg Piastów – 359 na mecie!
Fot. Michał Luch
Zimno, pochmurno, ale zawodnicy nie zawiedli! Prawie czterysta osób wzięło udział w Rowerowym Biegu Piastów na dystansach 20 i 40 kilometrów. Zwyciężyli Rafał Alchimowicz i Marzanna Durlik (40 km) oraz Adam Kaczmarek i Katarzyna Łukomska (20 km).

Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie nie była zbyt łaskawa dla rowerzystów - od rana było zimno, tuż przed startem o godz. 11.00 temperatura wynosiła niespełna osiem stopni. Mimo to na Polanę Jakuszycką zjechało prawie czterystu cyklistów z różnych stron Polski i Czech. Wielu z nich to zawodnicy znani z tras narciarskich i biegowych.

Trasa w Górach Izerskich wiodła z Polany Jakuszyckiej na Dolny Dukt Końskiej Jamy do Rozdroża pod Cichą Równią, skąd Starą Drogą Celną prowadziła na Orle, by wokół Koziego Grzbietu, przez Rozdroże pod Działem Izerskim, doprowadzić zawodników z powrotem na Polanę Jakuszycką. Najbardziej wymagający był kamienisty, ostry zjazd na Orle oraz podjazd na Rozdroże pod Działem Izerskim.

Pierwsi pędzili bardzo szybko i sprawiali wrażenie, że trasa nie nastręcza im większych trudności. Ci, którzy jechali bardziej z tyłu, na najbardziej wymagających odcinkach schodzili z rowerów i prowadzili je.
Na końcu stawki były urocze obrazki rodziców z dziećmi, podążającymi do mety znaczniej wolniej, niż reszta stawki, ale i tak w tempie imponującym, jak na swój wiek.

- Zespół Biegu Piastów, po zawodach narciarskich i biegowych, przygotował także rowerowe – mówi komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin. - Wykonaliśmy to zadanie po raz pierwszy. Dziękujemy za pozytywne oceny, ale zdajemy sprawę, że pewne rzeczy wymagają poprawy. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i komentarze.

Prosimy przesyłać je e-mailem na adres: zawodnicy@bieg-piastow.pl

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group