Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11424
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Rower treningowy – może na nim trenować każdy. Jak przeprowadzić trening dla początkujących i doświadczonych

Środa, 15 kwietnia 2020, 11:40
Aktualizacja: Czwartek, 16 kwietnia 2020, 22:54
Autor: ts
Polska: Rower treningowy – może na nim trenować każdy. Jak przeprowadzić trening dla początkujących i doświadczonych
Fot. ts
Zastanawiasz się, jak skutecznie trenować, nie wychodząc z domu? Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Doskonałym sposobem na zbudowanie świetnej kondycji w zaciszu własnych czterech kątów jest inwestycja w rowerek treningowy. Nieważne, jak doświadczonym cyklistą jesteś – rowerek pomoże Ci zadbać o formę bez względu na porę roku czy dnia.

Rower treningowy – korzyści dla zdrowia
Do głównych zalet regularnych ćwiczeń na domowym rowerku treningowym należy między innymi poprawa układu krążenia oraz układu oddechowego, co ma bezpośredni wpływ na wydajność Twojej ogólnej kondycji i sprawności fizycznej. Ponadto trening na tym urządzeniu połączony z odpowiednią dietą pozwoli Ci skutecznie wypracować tzw. deficyt kaloryczny, a tym samym Ci spalić nadmiar uciążliwej tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, że nadwaga prowadzi do wielu groźnych schorzeń, takich jak zwyrodnienia stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu drugiego czy zaburzenia oddychania. Reasumując, treningi na rowerku pomogą Ci pozbyć się zbędnych kilogramów, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia powyższych, groźnych chorób. Regularne ćwiczenia wzmocnią Twoje mięśnie nóg (uda, łydki) oraz poprawią ich wytrzymałość. Dużą zaletą tego typu aktywności fizycznej jest ponadto fakt, iż jazda na stacjonarnym rowerze nie obciąża stawów tak, jak inne rodzaje sportu, np. bieganie. Dlaczego? Twoje ciało spoczywa na siodełku, niwelując tym samym wstrząsy powstające w innych ćwiczeniach typu cardio, mających na celu zniwelowanie ogólnego poziomu tkanki tłuszczowej organizmie.

Cel treningu – odchudzanie
Trening na swoim rowerze dobierz, biorąc pod uwagę dwa czynniki – stopień Twojej ogólnej kondycji fizycznej oraz cel, który chcesz osiągnąć. Jeżeli kupno tego typu sprzętu ma pomóc Ci w osiągnięciu idealnej wagi, optymalnie trenuj nawet 5-6 razy w tygodniu. Twoje ćwiczenia powinny trwać co najmniej 20 minut – osiągnij wysokie, wymagające dla siebie tempo i staraj się je utrzymać. Jeżeli program okaże się dla Ciebie zbyt trudny, zmniejsz ilość jazd i skróć czas ich trwania, docelowo starając się osiągnąć wyżej wymienione, optymalne założenia. Przy okazji swojej walki o lepszą sylwetkę, koniecznie licz kalorie – zarówno te, które dostarczasz organizmowi, jak i te, które uda Ci się spalić podczas ćwiczeń. Pamiętaj, że deficyt kaloryczny to podstawa skutecznego pozbywania się tłuszczu. Kontroluj swoją wagę codziennie rano o tej samej porze (na czczo!), a przekonasz się, że ćwiczenia na rowerku w połączeniu z Twoją determinacją szybko przyniosą efekty!

Cel treningu – poprawa kondycji
Jeżeli celem Twoich ćwiczeń jest budowa lepszej kondycji fizycznej, trenuj interwałowo – naprzemiennie łącząc w jednej sesji bardzo szybkie i spokojne tempo. Rower stacjonarny to doskonałe narzędzie to tego typu aktywności. Twoja optymalna sesja powinna trwać nie dłużej niż 20 minut, 2-3 razy w tygodniu. Zaawansowani użytkownicy tego typu sprzętu mogą spróbować ekstremalnych interwałów – tabaty. Trening wprawdzie trwa tylko cztery minuty, ale jest bardzo intensywny. Polega na ośmiokrotnym powtórzeniu schematu 20 sekund sprintu i 10 sekund spokojnej jazdy.

Rowerek treningowy to doskonałe narzędzie zarówno do pozbycia się nadmiaru kilogramów, jak i budowy lepszej kondycji fizycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
650
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group