Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5145
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rotarianie zaśpiewali dla noworodków

Sobota, 21 listopada 2009, 7:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 listopada 2009, 11:01
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Rotarianie zaśpiewali dla noworodków
Fot. rylit
Charytatywny koncert w wykonaniu znanych postaci z Rotary Club i ich przyjaciół odbył się wczoraj w sali Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Wśród wykonawców zabrakło zapowiadanego prof. Jana Miodka, który się rozchorował. Dochód z występu zostanie przeznaczony na zakup tomografu dla noworodków z jeleniogórskiego szpitala.

Takiego koncertu w Jeleniej Górze jeszcze nie było. Własne interpretacje znanych światowych przebojów wykonali: Karolina Kubas, Monika Pfanhauser, Tomira Ogińska, Maciej Mazur, Marek Sąsiadek, Mirosław Wróbel, Marek Ziętek, Wojciech Zipser, ludzie na co dzień związani z różnymi dziedzinami życia, ale nie z muzyką.

W koncercie wzięli udział w nietypowych dla siebie rolach wokalistów znani na Dolnym Śląsku profesorowie, lekarze, biznesmeni i politycy. Towarzyszył im wrocławski zespół „Sygit Band”. Gościnnie wystąpili: Grażyna Komnicz -śpiew Marcin Mirowski – fortepian.

Swoje wiersze zaprezentował znany jeleniogórski lekarz, z zamiłowania podróżnik, fotograf oraz poeta Kazimierz Pichlak, który fraszkami rozbawił licznie zebraną publiczność do łez. Zabrakło, niestety, wśród wykonawców chorego obecnie profesora Jana Miodka. Nad całością koncertu czuwali, składając go swoim dowcipnym prowadzeniem w zgrabną całość dwaj prowadzący: Maciej Mazur i Marek Ziętek.

W czasie gali odbyła się bardzo miła uroczystość. Profesor Jan Ślęk z okazji zbliżających się osiemdziesiątych urodzin otrzymał od jeleniogórskiego Rotary Klub pamiątkową tabliczkę wraz z najlepszymi życzeniami. Wszyscy obecni odśpiewali dla jubilata „Sto lat…” na stojąco. Wszystkich oklaskiwała publiczność, która bardzo licznie przybyła na ten nietypowy wieczór nie zważając na cenę wejściówki (60 złotych). Cel był szczytny: dochód z gali pozwoli na zakup tomografu dla noworodków leczonych w szpitalu wojewódzkim w Jeleniej Górze.

Rotary to międzynarodowa organizacja założona w 1905r. w Chicago przez Paula P. Harrisa. Rotary jest stowarzyszeniem tego typu klubów na świecie, którym przyświeca credo „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść”. W Jeleniej Górze Rotary Club powstał w 1997 roku i od tej pory zaznaczył się w jeleniogórskim społeczeństwie wieloma akcjami charytatywnymi przynoszącymi wymierne korzyści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group