Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4805
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rośnie zagrożenie lawinowe

Sobota, 15 grudnia 2018, 10:03
Aktualizacja: Wtorek, 18 grudnia 2018, 7:18
Autor: WAC
Region: Rośnie zagrożenie lawinowe
Fot. KPN
W związku z obowiązującym od 13 grudnia w Karkonoszach drugim stopniem zagrożenia lawinowego, zamknięte dla ruchu turystyczne zostały kolejne szlaki.

Decyzją Karkonoskiego Parku Narodowego zamknięto szlaki: zielony od grupy skalnej Pielgrzymy do Przełęczy Karkonoskiej, czerwony przez Kocioł Łomniczki, żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów, zielony przez Łabski Kocioł w kierunku Śnieżnych Stawów do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem, niebieski od Domku Myśliwskiego do Samotni, odcinek szlaku żółtego przez Biały Jar i Wąwóz Kamieńczyka.

Obowiązujący obecnie w Karkonoszach drugi stopień zagrożenia lawinowego oznacza, że wyzwolenie lawiny jest możliwe, zwłaszcza przy dużym obciążeniu dodatkowym przede wszystkim na wskazanych stromych stokach. Nie należy spodziewać się samorzutnego schodzenia dużych lawin. Poruszanie się wymaga umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i odpowiedniego wyboru trasy, szczególnie na wszystkich stromych stokach oraz na stokach średnio stromych.

Grubość pokrywy śniegu w górach powyżej 1250 metrów n.p.m. sięga od 30-80 cm, w zaspach powyżej 100 cm. Na pozostałym obszarze śnieg jest stabilizowany przez wystające kamienie i niską roślinność. W najbliższych dniach prognozowane są niewielkie przelotne opady śniegu i spadki temperatury powietrza szczególnie w godzinach nocnych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
530
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group