Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8785
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rondo oficjalnie otwarte

Czwartek, 11 lipca 2019, 13:27
Aktualizacja: Piątek, 12 lipca 2019, 15:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rondo oficjalnie otwarte
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (11.07) miało miejsce techniczne otwarcie ronda na skrzyżowaniu ulic: Trasa Czeska, Goduszyńska, Lubańska. Wykonawca – czyli Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych – wykonał inwestycję w ekspresowym tempie (4 miesiące przed terminem), co w Jeleniej Górze jest ewenementem.

Skrzyżowanie z ruchem okrężnym w ciągu drogi krajowej nr 3 jest miejscem, w którym dochodziło do wielu wypadków (w tym śmiertelnych) i kolizji. Koszt inwestycji to 3,23 mln zł, a wykonawcą było Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.

SPRD zrobiło to w ekspresowym tempie - dziękował wykonawcy prezydent Jerzy Łużniak, który liczył, że uda się skończyć przed 1 listopada, a w rzeczywistości już w połowie lipca wszystko jest gotowe.

Jednocześnie prezydent Jeleniej Góry nawiązał do utrudnień, z jakimi mieli do czynienia mieszkańcy części Goduszyna, gdzie przez kilka tygodni był zorganizowany objazd.

Jeszcze raz przepraszam za całą sytuację - mówił J. Łużniak.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zrealizować inwestycję w tak krótkim czasie. Umowę podpisaliśmy w grudniu, ale ze względu na zimę, prace rozpoczęliśmy w marcu i udało się zaoszczędzić 4,5 miesiąca. Mam nadzieję, że jako firma lokalna pokazaliśmy się z dobrej strony i uda nam się jeszcze jakiś przetarg wygrać - mówiła Ewa Meller-Wypych z Sudeckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Jeleniej Góry. - To kwestia dobrego planu i rzetelnego podejścia do jego realizacji - dodała przedstawicielka wykonawcy, która otrzymała brawa od mieszkańców Goduszyna przybyłych na otwarcie.
To największa inicjatywa społeczna w Jeleniej Górze, w 2010 roku uzbieraliśmy 2500 podpisów - wspomina Robert Obaz, prezes Stowarzyszenia Goduszyn, który zwracał uwagę, że do pełni szczęścia w projekcie zabrakło 180 metrów chodnika od ronda do części mieszkańców, jednak prezydent zapewnił, że w ramach prac bieżących zostanie wkrótce wykonany. - Jesteśmy pod wrażeniem wykonawcy, nie można złego słowa powiedzieć - dodał R. Obaz.
Będzie bezpiecznie dla kierowców i pieszych. Szczególnie w niedziele, gdy przy Lubańskiej jest giełda. Nie będzie problemów z korkami - dodał Piotr Cichowski, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

59
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
4%
Nudzi
2
3%
Smuci
0
0%
Złości
6
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group