Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 7475
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ronda nie będzie, czy korki znikną?

Czwartek, 4 września 2008, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ronda nie będzie, czy korki znikną?
Fot. TEJO
Kto przewidywał rozwiązanie komunikacje w formie ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Grunwaldzką, nie trafił. Już wiadomo, że ronda w tym miejscu nie będzie, bo jego budowa jest nieopłacalna. Sposobem na rozładowanie korków ma być jednak wideodetekcja.

Inwestor, który w najbliższym czasie po uzyskaniu zgody na wybudowanie Castoramy obiecał, że pokryje część wydatków na usprawnienie skrzyżowania ulic Jana Pawła II z Grunwaldzką. Wówczas miasto zaczęło rozważać możliwość wybudowania tam ronda, które miałoby rozładować korki. Dzisiaj już wiadomo jednak, że rondo w tym miejscu nie powstanie.

- Analiza zlecona przez miasto wykazała, że koszty społeczne wynikające z zamknięcia ruchu tranzytowego z ulicach Jana Pawła II i puszczenia go przez Jelenią Górę są po prostu zbyt wysokie – powiedział Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Zamiast tego ma zostać przeprowadzona korekta łuków i wlotów oraz zamontowanie sygnalizacji akomodacyjna czyli wideodetekcja. - Jest to zaprogramowana kamera umieszczona przy światłach, która rejestruje liczbę pojazdów obecnych w danym momencie. Gdy na skrzyżowaniu na jakimś wlocie tworzy się korek, wysyła ona informację do sterownika sygnalizacji, który zapala tam światło zielone – tłumaczy Czesław Wandzel.

Kiedy to rozwiązanie zostanie wprowadzone w życie? - To będzie zależało od tego, kiedy ruszy Castorama, i kiedy w budżecie miasta pojawią się środki uzupełniające wkład inwestora – usłyszeliśmy.

Jest więc nadzieja, że plan stanie się rzeczywistością już w przyszłym roku. Przebudowa skrzyżowania została bowiem wpisana w Lokalny Program Rewitalizacji Jeleniej Góry, z którego pieniądze mają się pojawić w latach 2009 – 2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
780
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group