Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11124
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinne malowanie bombek w muzeum

Poniedziałek, 5 grudnia 2016, 8:03
Aktualizacja: Wtorek, 6 grudnia 2016, 8:25
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Rodzinne malowanie bombek w muzeum
Fot. Robert Czepielewski
Świąteczna atmosfera zawitała wczoraj (4.12) do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, gdzie odbyły się warsztaty malowania bombek. Impreza od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród jeleniogórzan i mieszkańców naszego regionu, czego dowodem był m.in. przyjazd przedszkolaków z Mirska.

- Założeniem tych warsztatów jest to, żeby uczestniczyły w nich całe rodziny - mówi Olga Orlińska –Szczyżowska z działu edukacji w Muzeum Karkonoskim. – Każdy, kto nie ma doświadczenia w malowaniu bombek może liczyć na naszą pomoc. Pokazujemy, jak szkicować na bombce, jak nakładać farbę, czy też jak ją suszyć, bo to też jest bardzo istotne – dodała Olga Orlińska- Szczyżowska.

O potrzebie organizowania takich rodzinnych spotkań przemawiają czasy, w jakich żyjemy. Zwykle zabiegani, nie mamy czasu, żeby rodzinnie spędzać twórczo czas. We wczorajszych warsztatach udział wzięła cala rodzina pana Pawła.

- Jest to fajna forma spędzenia niedzieli z rodziną. Żona dowiedziała się, że takie wydarzenie ma miejsce, więc z chęcią przyszliśmy i sprawdzamy zdolności artystyczne. (śmiech) – mówi pan Paweł.

Każdy uczestnik warsztatów własnoręcznie ozdobioną bombkę zabrał ze sobą. Dla jednych będzie stanowiła doskonały prezent świąteczny np. dla dziadka lub babci. Inni zawieszą je na tegorocznej choince w domu przypominając wspaniale spędzony czas w Muzeum Karkonoskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
910
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group