Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8473
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinna sobota w parku

Niedziela, 22 sierpnia 2021, 9:07
Aktualizacja: 9:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rodzinna sobota w parku
Fot. Przemek Kaczałko
Warsztaty artystyczne, spektakl oraz zajęcia taneczne to atrakcje, jakie JCK Przystań Twórcza przygotowała na kolejną sobotę z Parkiem Kultury, odbywającym się w cieplickim Parku Norweskim.

Zgromadzone w cieplickim parku dzieci wraz z rodzicami mieli okazję zobaczyć spektakl Teatru Gry i Ludzie.

„Bajkomat” Teatru Gry i Ludzie to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom... bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety któregoś dnia Bajkomat się psuje... Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić? Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw, składają się 2 historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki, kukiełki oraz gra w żywym planie. Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych, jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach - opisują spektakl organizatorzy z JCK Przystań Twórcza.

Były też warsztaty taneczne oraz wiele zadań twórczych. Tradycyjnie, przed imprezą kulturalną, służby mundurowe wraz z partnerami organizują Bezpieczne Wakacje, gdzie można zapoznać się z działaniami i sprzętem policji, straży miejskiej i wielu innych organizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
168
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group