Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5924
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roboty drogowe potrwają prawie dwa miesiące

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 7 października 2010, 9:23
Aktualizacja: 9:23
Autor: Angela
Fot. Angela
Rozpoczęła się modernizacja skrzyżowania przy ulicach Różyckiego, Flisaków i Złotniczej. Prace w tym miejscu przewidziano na co najmniej tydzień. Do końca listopada przebudowane zostaną jeszcze dwa inne skrzyżowania.

Roboty są prowadzone w ramach zaplanowanej na rok bieżący modernizacji trzech skrzyżowań posiadających niestrzeżone wloty: Różyckiego - Flisaków – Złotnicza, Lipowa – Wolności – Morcinka, oraz Osiedle Robotnicze – Kilińskiego – Drzymały.

Wymienione zostaną trzydziestoletnie sygnalizacje, a na wlotach dotąd niechronionych pojawią się światła. Przy każdym sygnalizatorze przed przejściem dla pieszych pojawią się przyciski, którymi piesi będą mogli włączyć sobie zielone światło.

– Trwają prace pierwszym z tych skrzyżowań. Wykonawca bardzo szybko rozpoczął roboty i stara się, by utrudnienia na jezdni były jak najmniej dotkliwe dla kierujących. Największe utrudnienia pojawiają się w chwili poprzecznego przekopu drogi. Te działania są jednak nieuniknione. Wykonawca musi bowiem wykopać rów, założyć rurę ochronną i przeciągać w niej nową instalację. Obecna nadaje się bowiem tylko do wymiany – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i mostów w Jeleniej Górze.

Dokładnie nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwają prace na obecnie modernizowanym skrzyżowaniu, szacuje się, że wykonawcy zajmie to nie mniej niż tydzień. Kierowcy, którzy nie muszą jechać tą trasą powinni ją omijać np. skręcając w ulicę Drzymały lub jadąc Aleją Jana Pawła II.

Kolejnym modernizowanym skrzyżowaniem będzie Osiedle Robotnicze – Kilińskiego – Drzymały, a po nim Lipowa – Wolności – Morcinka. Na zakończenie prac na wszystkich trzech skrzyżowaniach wykonawca ma czas do 30 listopada. Koszt całego zadania to po przetargu 1 mln 118 tys. zł, z czego połowa pochodzi z rządowego programu likwidacji miejsc niebezpiecznych na drogach, a druga część z budżetu miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~diabelek 7-10-2010 9:53
... no i to tyle ... jak widać, prace na JP2/MOSTOWA znacznie poprawiły przepustowiść ... a trwały duzo dłużej ... ech, narzekanie, narzekanie ... niby sie coś dzieje ... ale to tak niewiele ... przedwyborcze działania pozorowane ???
~znikoma 7-10-2010 9:58
Te przyciski do swiatel to o ..... wiadomo co rozbic. Ktos chyba musial dobrze lape w posmarowac.....
Piipi Jelonkowa 7-10-2010 10:32
.. i urosną *im jeszcze większe brzuszki ! ~Hi, ..Angela dobrze wie, ..co ma fotografowac ! (..patrz.fot.nr.2 ..]
~wkurzony 7-10-2010 11:38
Fajnie, że modernizują skrzyżowania tylko DLACZEGO NA TAK RUCHLIWYCH SKRZYŻOWANIACH LEŻY ROZSYPANY GRYS??? Nikt nie sprząta a wylatujące spod kół pociski mogą trafić przechodniów o uszkodzeniu pojazdów niewspomnę. W Jeleniej Górze jest dziwna praktyka remontu ulic, wykonawcy pozostawiają niezabezpieczone miejsca wykopków z naniesionym błotem i kamieniami. Kiedy odpowiedzialni za porządek w mieście zrobią z tym porządek, moze wysłac tam strażników miejskich aby nałożyli kilka mandatów na brudasów.
~ 7-10-2010 12:24
no to ładnie. korki na maksa będą teraz przez kilka dni... ciekawe po co to wogóle ruszają, by tylko kabelki poprzepinać na nowe? wyborcza ściema na maksa.... przecież ta krzyżówka nie działała tak fatalnie. fakt, że aut w godzinach szczytu jest sporo, ale przecież nic nie zmienią jak wymienią 30letnie lampy na nowsze.... problemem pjest przepustowość a nie stare lampy... albo niech zmienią czasy przejazdów, by kierunek zabobrze-centrum głównie miał zielone...
~hektor 7-10-2010 13:13
A może byście panie Bigus żarówki powymieniali w lampach na JP2 - nocki coraz dłuższe a lampy to co 4 może świeci !!!!!!! Do tego chyba nie potrzeba przetargu...........
~elo$ 7-10-2010 18:08
piipi ty szurnięta krowo mam cie dosyć i dowalę ci a wież jak pewnie nie to jest tak jak z sibi namierzam cie !!!!! ty krowo
~mano mano 7-10-2010 19:47
kierowców i aut jest coraz więcej,a dróg tyle samo-w tym tkwi problem
~ZABOBRZANIN 7-10-2010 19:55
Akuratnie to jest tak niezbędne że nie ma ważniejszych spraw... Strasznie niezbędna inwestycja... Jak to zawsze przed wyborami trzeba zrobić szum aby "mnie" wybrali !
~kul 7-10-2010 21:23
Jak to jest że inne firmy mogą zrobić przewierty pod jezdnią, co nie utrudnia ruchu i przede wszystkim nie pozostawi rowu na drodze, a tu akurat trzeba ryć przez wszystkie pasy jezdni???
Piipi Jelonkowa 7-10-2010 21:31
..do - [~Elio$ ..] .. moim*kopytkiem otrzymasz fajnego kopniaczka w czoło ! ..może zmądrzejesz ! ~Hi, .. *CIELAK ..
~Jahu z mzk 7-10-2010 21:57
te stare trzydziestoletnie lampy lepiej były zsynchronizowane niż te nowe unijne , bajura się zużywa , spaliny lecą w powietrze , bo panowie drogowcy robią swoje..... , a my kierowcy się wkurzamy i musimy wysłuchiwać , ale przy wyborach będziemy pamiętać !! Dzięki temu pasażerom w takie dni polecamy ,, dzień pieszego pasażera,, , ostatnio dzięki takim robotom na Różyckiego koledzy jechali nawet 30 minut dwa przystanki Jubilat - Rondo- ŻENADA- pozdrawiam cierpliwych
~do Elo$ 7-10-2010 23:08
Ta pogoda Tobie chyba nie pasi. Nie wstawj tak z rana bo Tobie szkodzi !!
~wyborca 8-10-2010 6:19
My jeżdżący drogą 51/4,51/3,51/2 serdecznie dziękujemy drogowcom za naprawienie tej drogi 42 dziury zasypane .Tak się cieszymy że chyba pojedziemy na wybory zagłosować na prezydenta.
~ 16-10-2010 14:40
dla wiadomosci tych wszystkich mondralinskich to bedzie najnowoczesniejsza instalacja zkamerami i petlami indukcyjnymi tzw krzyzowka inteligentna
~wiadomo 28-10-2010 0:36
najlepsza ekipa ;*

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group