Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 11106
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Robert Dudzik w filmie o katastrofie smoleńskiej

Piątek, 11 marca 2016, 8:13
Aktualizacja: 8:18
Autor: Manu
Jelenia Góra: Robert Dudzik w filmie o katastrofie smoleńskiej
Fot. Kino Świat
15 kwietnia do kin wejdzie film “Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego. W obsadzie znalazł się również aktor jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida – Robert Dudzik.

Osią filmu “Smoleńsk” jest dziennikarskie śledztwo w sprawie smoleńskiej katastrofy. Prowadzi je dziennikarka dużej stacji telewizyjnej Nina (w tej roli Beata Fido). Film został zrealizowany na podstawie scenariusza, którego autorami są: Antoni Krauze, Tomasz Łysiak, Maciej Pawlicki i Marcin Wolski.

W “Smoleńsku” wystąpią m.in.: Lech Łotocki (Lech Kaczyński), Ewa Dałkowska (Maria Kaczyńska), Jerzy Zelnik (Tomasz Turowski - oficer wywiadu PRL i III RP), Katarzyna Łaniewska (Anna Walentynowicz), Witold Żaboklicki (generał Andrzej Błasik), Aldona Struzik (Ewa Błasik, wdowa po Błasiku), Blanka Kaczorowska (stewardesa Aneta Żulińska), Tomasz Radawiec (chorąży Remigiusz Muś, technik pokładowy samolotu Jak-40) oraz Halina Łabonarska, Redbad Klynstra, Dominika Figurska, Maria Gładkowska, Anna Samusionek, Marek Bukowski, Piotr Bajor i Michał Chorosiński.

Natomiast postać porucznika Artura Wosztyla, pilota samolotu Jak-40 zagra Robert Dudzik, od roku 1997 aktor Teatru im. Norwida, absolwent wydziału lalkarskiego wrocławskiej PWST i uczeń znanych wrocławskich aktorów - Krzesisławy Dubielówny i Andrzeja Hrydzewicza, który ma w swoim dorobku artystycznym ponad siedemdziesiąt ról scenicznych w spektaklach. Jego ostatnie role to m.in. Ryszard w monodramie “Rok Ryszarda” (El año de Ricardo) Angéliki Liddell w reż. Joanny Zdrady, przywódca Czech – Poliksenes w szekspirowskiej “Zimowej opowieści” w reż. Aleksandry Popławskiej i Marka Kality, Teerbroom w sztuce “Nadobnisie i koczkodany, czyli zielona pigułka” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Pii Partum, Sędzia Klemens Durejko w “Pierścieniu wielkiej damy, czyli ex-machinie-Durejko” Cypriana Kamila Norwida w reż. Piotra Jędrzejasa, Dziki Dick w “Końcu świata w Deer's Hill City” Marii Wojtyszko w reż. Jakuby Krofty, żeglarz w “Łódeczce” w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak, Kapelusznik w “Alicji w Krainie Dziwów” Maliny Prześlugi w reż. Pawła Aignera, Aleksander w “Samobójcy?” Nikołaja Erdmana w reż. Krzysztofa Rekowskiego, Przypominacz 2 w “Miedziance” Filipa Springera w reż. Łukasza Fijała, Don Karlos w “Don Juanie” Moliera w reż. Michała Kotańskiego oraz główny bohater w prezentowanym na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego 2014 w Warszawie “Dancingu w kwaterze Hitlera” wg Andrzeja Brychta i Ryszarda Machowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
252
1 Bezpartyjni Samorządowcy
6%
2 Trzecia Droga 2050
4%
3 Nowa Lewica
10%
4 Prawo i Sprawiedliwość
22%
5 Konfederacja
10%
6 Koalicja Obywatelska
44%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
1%
10 Normalny Kraj
2%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Jadąc ulicą Wolności
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group