Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8968
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ring wolny: pierwsze starcie

Środa, 5 sierpnia 2009, 7:22
Aktualizacja: 14:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ring wolny: pierwsze starcie
Fot. TEJO
Dziś w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze rozpoczyna się sprawa, którą obecnemu wicemarszałkowi województwa dolnośląskiego Jerzemu Łużniakowi wytoczył z oskarżenia prywatnego prezes Wspólnego Miasta Robert Prystrom.

– Pan Jerzy Łużniak jako zastępca prezydenta miasta w wielu wypowiedziach do prasy mówił, że moja działalność szkodzi Jeleniej Górze. Że to przeze mnie i Wspólne Miasto inwestorzy boją się tu rozpocząć działalność. To pomówienie, dlatego skierowałem sprawę do sądu w prywatnym akcie oskarżenia – mówił nam w kwietniu Robert Prystrom. Żąda przeprosin w mediach oraz wpłacenia 10 tysięcy złotych na konto Domu Dziecka "Dąbrówka".

Sprawa tyczy inwestycji na byłym targowisku miejskim przy ulicy Kilińskiego. Jerzy Łużniak podkreślał, że Robert Prystrom tworzy atmosferę niesprzyjającą rozpoczęciu budowy Focus Parku i to dlatego inwestor jeszcze nie zaczął prac. – Lider Wspólnego Miasta doszukując się nieprawidłowości, których nie ma, i robiąc wokół tego szum, nie zachęca firmy do inwestowania w mieście – podkreśla zastępca prezydenta miasta.

Z kolei Prystrom podkreśla, że ma rację, bo – jego zdaniem – przy załatwianiu formalności tyczących wielkopowierzchniowych obiektów handlowych doszło do wielu nieprawidłowości, które ujawnił.

Początek pierwszej rozprawy dziś w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze o godz. 9. O tym, co tam się wydarzy, poinformujemy w późniejszych doniesieniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
330
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group