Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7525
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: RGC z medalem z Mistrzostw Polski Zachodniej

Poniedziałek, 5 maja 2014, 5:47
Aktualizacja: 5:50
Autor: red.
Wrocław: RGC z medalem z Mistrzostw Polski Zachodniej
Fot. użyczone
W niedzielę, 4. maja zawodnicy Rio Grappling Club Jelenia Góra wzięli udział w Mistrzostwach Polski Zachodniej MMA, które odbywały się we Wrocławiu. Najlepiej z jeleniogórskiej ekipy wypadł młody, perspektywiczny zawodnik Łukasz Zając, który w swoim debiucie przegrał dopiero w finale.

MMA to sport jak najbardziej zbliżony do realnej walki, ograniczony jedynie przez najbardziej niebezpieczne techniki. Dozwolone są tam uderzenia rękami, nogami, kolanami, łokciami, rzuty i obalenia, dźwignie i duszenia.

- Jestem bardzo zadowolony z występu naszych zawodników. Trzeba naprawdę mieć sporo odwagi, żeby wziąć udział w takich zawodach. Stajemy naprzeciwko drugiego zawodnika w ringu, zawodnika który też potrafi uderzać, rzucać czy dusić. Nie jest to łatwy sport, trzeba być naprawdę wszechstronnym zawodnikiem, żeby móc sobie w nim poradzić. Trzeba umieć uderzać jak bokser, kopać jak w muay thai, obalać jak zapaśnik i walczyć w parterze jak w brazylijskim jiu-jitsu. W takiej walce może się wydarzyć wszystko. Tym bardziej jestem zadowolony, że zdecydowali się wystartować. Naprawdę gromkie brawa dla nich. Jeszcze bardziej cieszę się z występu Łukasza, który mimo debiutu w tym rodzaju walki, przywiózł do Jeleniej Góry srebrny medal, niewiele brakowało, żeby był to złoty, ale z doświadczenia wiem, że funkcja sędziego jest bardzo niewdzięczna i zawsze w subiektywnym odczuciu ktoś jest skrzywdzony. Chcielibyśmy podziękować firmom: Body-Gym Kuźnia, Ksero Kopia, firmie ogólnobudowlanej Marko, a w szczególności firmie Yerba Mate JG, Asura oraz miastu Jelenia Góra za wspieranie naszego klubu i możliwości dalszego rozwoju, a także chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do udziału w naszych zajęciach. Harmonogram zajęć dostępny na naszej stronie internetowej www.rgcjg.pl lub facebooku https://www.facebook.com/RGCJG - powiedział Mateusz Bubin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
41
Coraz lepiej
20%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
34%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group