Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6515
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Reżyser Robert Falsetti: Kocham wasze góry

Niedziela, 3 lipca 2016, 8:01
Aktualizacja: 8:05
Autor: Robert Czepielewski
Region: Reżyser Robert Falsetti: Kocham wasze góry
Fot. Robert Czepielewski
Nie od dzisiaj wiadomo, że rejon Kotliny Jeleniogórskiej to miejsce w którym wielu artystów odnajduje natchnienie. Nie inaczej było w przypadku Roberta Falsettiego włoskiego artysty, muzyka, reżysera. Roberto zakochał się Karkonoszach i Izerach przed paroma laty, kiedy razem ze swoim współpracownikiem szukali plenerów do jednej z produkcji.

Dwa lata temu odpoczywając w „Michałowej Zagrodzie”, jego ulubionym miejscu, zrodził się pomysł nakręcenia filmu rockowego „Dolomitenfront”. Obecnie projekt, realizowany w Dolomitach, jest w końcowej fazie produkcji. Film ma przesłanie pacyfistyczne. Jak powiedział Robert Falsetti, świat od tysięcy lat pogrążony jest w wojnach i ludzie nie potrafią sobie z tym problemem poradzić. - Tym filmem chcemy pokazać, co dzieje się w głowach ludzi, którzy wywołują te konflikty - opowiada.

Plenery Dolomitów nie zostały wybrane przypadkowo. Podczas I wojny światowej przez całe Dolomity biegła linia frontu, a żołnierze ginęli od kul oraz tocząc równolegle walkę górami . 13 grudnia 1916 r. lawina po włoskiej części Alp zabiła 10.000 żołnierzy włoskich i austriackich. Do dzisiaj ta data szczególnie w Alpach nazywana jest „Białym piątkiem”. Film mógł powstać dzięki zaangażowaniu wielu, szczególnie młodych ludzi, którzy się utożsamiają z jego przesłaniem. Obecnie film jest już w końcowej fazie post produkcji i nie dalej jak za siedem dni prace nad filmem zakończą się, a dalej to pokazy filmu na takich festiwalach, jak: Rain Dance Film Festival, Viennale, Camerimage. Być może film „DolomitenFront” zobaczymy podczas 20. Festiwalu ZOOM Zbliżenia.

Nie jest wykluczone, że tereny naszych gór zostaną wykorzystane przy następnych projektach Roberta Falsettiego i „Shaking Foundation”. – Czas pokaże. Naprawdę kocham to miejsce i wracam tu kiedy tylko mogę - powiedział R. Falsetti.

Portal Jelonka.com dziękuje Robertowi Falsettiemu i Shaking Foundation Multimedia Production za możliwość wykorzystania zdjęć z filmu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group