Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 5822
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rewolucja w mieszkaniówce, cięcia w MZK. Gorący wtorek w ratuszu

Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 7:27
Aktualizacja: Wtorek, 19 kwietnia 2011, 7:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Rewolucja w mieszkaniówce, cięcia w MZK. Gorący wtorek w ratuszu
Fot. TEJO
Sprzedaż mieszkań komunalnych za jeden procent wartości tylko do końca 2011 roku, połączenie zakładów gospodarki lokalowej Północ i Południe i zmiana uchwały budżetowej z przesunięciem 700 tys. zł z kasy MZK na remont fontanny – to tylko kilka z tematów, jakie pojawią się na sesji rady miasta w najbliższy wtorek (19 kwietnia).

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają, że nie zgadzają się z wieloma z proponowanych zmian, które mają być omawiane i głosowane na sesji. Przykładem ma być uchwała określająca termin, do kiedy lokatorzy mieszkań komunalnych będą mogli wykupić lokum za 1 procent wartości.

– Jednym z pomysłów jest możliwość złożenia wniosków na wykup mieszkań komunalnych za jeden procent wartości tylko do końca obecnego roku. Po tym okresie mieszkańcy będą mogli wykupić to mieszkanie za 50 procent jego wartości. My się z tym nie zgadzamy, bo uważamy, że ten okres złożenia wniosków powinien być dłuższy, do 31 grudnia 2012 roku. Proponujemy też by z końcem tego roku wszyscy lokatorzy tych mieszkań otrzymali informację o prawie wykupu mieszkań do tego okresu – mówi radny Krzysztof Mróz.

Zdaniem radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości ten dłuższy okres jest potrzebny ze względu na inną uchwałę, która ma być podjęta na najbliższej sesji czyli połączenie Zakładów Gospodarki Komunalnej Południe i Północ w jeden Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze i wyprowadzeniem wspólnot spod zarządzania tej instytucji.

Oprócz wymienionych tematów w porządku obrad najbliższej sesji znajdą się jeszcze projekty uchwał w sprawie kierunków polityki mieszkaniowej Jeleniej Góry na lata 2011-2016, zmiana zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta, zapewnienia warunków do osiedlania się na terenie Jeleniej Góry repatriantom zgodnie z ustawą o repatriacji, ustalenie wysokości opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych oraz inne sprawy.

Radni opozycji zapowiadają też złożenie protestu przeciwko zmianie uchwały budżetowej i przesunięciu 700 tys. zł przeznaczonych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego na przebudowę fontanny przy zbiegu ulic Wojska Polskiego i Wolności wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niej. – Nie jesteśmy przeciwko budowie fontanny, ale uważamy, że skutkiem zabrania tych pieniędzy z MZK będzie podwyżka cen biletów i zmniejszenie ilości kursów. Sytuacja jest trudna. Pieniędzy na budowę fontanny należałoby szukać w funduszach unijnych czy oszczędności w budżecie – mówi radny Krzysztof Mróz. W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy natomiast, że przebudowa fontanny jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, a zmniejszenie ilości autobusów wynika z przeprowadzonej analizy potoków pasażerskich, która wykazała, że zmniejszyła się liczba pasażerów korzystających z MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group