Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9195
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Rewitalizacja punktu widokowego na Zakręcie Śmierci

Czwartek, 21 lipca 2016, 8:27
Aktualizacja: Piątek, 22 lipca 2016, 8:13
Autor: Robert Czepielewski
Szklarska Poręba: Rewitalizacja punktu widokowego na Zakręcie Śmierci
Fot. Robert Czepielewski
Od ponad dwudziestu lat trwały przymiarki do rewitalizacji punktu widokowego na Zakręcie Śmierci w Szklarskiej Porębie. W końcu, dzięki środkom pozyskanym przez Miasto i Nadleśnictwo z funduszy europejskich, rozpoczną się prace nad częściowym odtworzeniem, tego najbardziej znanego, punktu widokowego w Karkonoszach.

Jednak, jak powiedziała Zyta Bałazy z Nadleśnictwa Szklarska Poręba, wszystko co znajduje się poniżej zakrętu, nie zostanie ruszone - wycięcie kilku hektarów drzewostanu nie wchodzi w rachubę. Według projektu, który został już zaakceptowany przez Nadleśnictwo Szklarskiej Poręby mają powstać dwa lub trzy punkty na Zakręcie Śmierci, w których zostaną wycięte jedynie młode samosiejki.

W przyszłym roku na skale powyżej Zakrętu Śmierci zostanie wybudowana platforma widokowa, z której turyści będą mogli podziwiać panoramę Karkonoszy.

Punkt widokowy na najbardziej znanym zakręcie w Polsce to nie jedyna inicjatywa rewitalizacji. Zyta Bałazy wymienia jeszcze inne miejsca, z których turyści będą mogli podziwiać piękno naszego regionu, a są to: Karczmarz w centrum Szklarskiej Poręby, Złoty Widok na trasie do Chybotka, widok przy grotach uranowych, Bobrowe Skały oraz Skalica w pobliżu Wojcieszyc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group