• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 2:23
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 3782
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Retrospektywa twórcza w Oriencie. Po wernisażu Stelmaszczonka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 czerwca 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:43
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj w Orient Expressie w Jeleniej Górze odbył się wernisaż Bogdana Stelmaszczonka, na którym uroczyście zainaugurowano wystawę prac artysty, będącą – jak sam to określił, „retrospektywą twórczą okresu 35 lat malowania obrazów”.

– Dziękuję państwu bardzo serdecznie, że aż tak licznie przybyliście na mój wernisaż, będący inauguracją retrospektywy twórczej okresu 35 lat malowania obrazów. Wystawę, którą mają państwo okazję oglądać stanowią dzieła namalowane najróżniejszymi stylami. Uważam się za artystę niejednorodnego, nie jestem poukładany, maluję wszystko i w różny sposób. Właśnie to „wszystko” możecie tu państwo zobaczyć – mówił Bogdan Stelmaszczonek.

Istotnie bowiem, w swojej twórczości malarskiej Bogdan Stelmaszczonek swobodnie korzysta z różnych gatunków i stylów, począwszy od malarstwa olejnego, przez akwarelę, impresję, na grafice i rysunku skończywszy. Od 2000 roku członek Związku Artystów i Plastyków; znany i ceniony autor najróżniejszych wystaw i plenerów w kraju i zagranicą, które można oglądać w autorskiej galerii „mistrza” w podwórzu przy ul. Matejki 8 w Jeleniej Górze, we wrocławskim Ratuszu, w galeriach Austrii, Luxemburga, Monachium, Francji, Hanowerze, a także Brukseli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~piko 3-06-2011 8:37
gdzie zdjęcia aby obejrzeć obrazy
~piko 3-06-2011 8:41
Dużo Zdrowia Życzę Twórcy, ze zdjęć widać,że było miło ,organizacja dobra, obrazy rzeczywiście bardzo zróżnicowane,klasyczne w podejściu malarskim.
~ 3-06-2011 9:03
Niesamowita tworczosc. Szkoda, ze nie moglam tam byc. A Pani Ala Dusinska organizuje spotkania na poziomie, nareszcie w Jeleniej dzieje sie cos, co ma klase. Bardzo pozdrawiam z Niemiec i zycze sukcesow, oraz dziekuje za mile spotkanie w Oriencie.....kolezanka z dawnych lat:-))))
~gr 3-06-2011 11:18
Orient Express to cenna inicjatywa, niestety malarstwo Stelmaszczonka to bardzo bardzo złe obrazy. Masówka dla ludzi prostych, bez gustu, bez wykształcenia... Szkoda
~ 7-06-2011 14:08
Orient Express powstał po to ,aby mogli w nim pokazać swe prace nie tylko wybitni artyści ,ale i zwykli jeleniogórzanie którzy pragną podzielić się tym co robią .Myślę .że ocenianie czym jest sztuka zostawmy nadętym krytykom. Masówka dla ludzi prostych jak pisze ktoś wyżej ma w sobie często więcej serca i pasji niż wypociny niektórych uznanych twórców , którzy odcinając kupony sukcesu zapominają ,że ludzie ,,prości'' to często ich przyjaciele ,sąsiedzi , bliscy... Pozdrawiam Alicja Dusińska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group