Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 4277
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Retrospektywa twórcza w Oriencie. Po wernisażu Stelmaszczonka

Piątek, 3 czerwca 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:43
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Retrospektywa twórcza w Oriencie. Po wernisażu Stelmaszczonka
Fot. Petr
Wczoraj w Orient Expressie w Jeleniej Górze odbył się wernisaż Bogdana Stelmaszczonka, na którym uroczyście zainaugurowano wystawę prac artysty, będącą – jak sam to określił, „retrospektywą twórczą okresu 35 lat malowania obrazów”.

– Dziękuję państwu bardzo serdecznie, że aż tak licznie przybyliście na mój wernisaż, będący inauguracją retrospektywy twórczej okresu 35 lat malowania obrazów. Wystawę, którą mają państwo okazję oglądać stanowią dzieła namalowane najróżniejszymi stylami. Uważam się za artystę niejednorodnego, nie jestem poukładany, maluję wszystko i w różny sposób. Właśnie to „wszystko” możecie tu państwo zobaczyć – mówił Bogdan Stelmaszczonek.

Istotnie bowiem, w swojej twórczości malarskiej Bogdan Stelmaszczonek swobodnie korzysta z różnych gatunków i stylów, począwszy od malarstwa olejnego, przez akwarelę, impresję, na grafice i rysunku skończywszy. Od 2000 roku członek Związku Artystów i Plastyków; znany i ceniony autor najróżniejszych wystaw i plenerów w kraju i zagranicą, które można oglądać w autorskiej galerii „mistrza” w podwórzu przy ul. Matejki 8 w Jeleniej Górze, we wrocławskim Ratuszu, w galeriach Austrii, Luxemburga, Monachium, Francji, Hanowerze, a także Brukseli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group