Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7401
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Retro zabawa na rowerach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 29 maja 2017, 12:01
Aktualizacja: Wtorek, 30 maja 2017, 6:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami IX Rowerowa Parada Retro organizowana przez Towarzystwo Izersko–Karkonoskie. Tradycyjnie, miłośnicy dawnych lat spotkali się na Placu Ratuszowym, skąd wyruszyli na Plac Piastowski w jeleniogórskich Cieplicach, a na zakończenie bawili się podczas festynu z okazj Dnia Matki.

- Celowaliśmy w początek 1920 roku. Wbrew pozorom łatwo jest znaleźć takie wdzianka – przy pomocy jeleniogórskich „lumpeksów” moja żona Magda skompletowała strój dla siebie i dla mnie, w sumie za ok. 50 złotych – powiedział Błażej Stachewicz, debiutant w Rowerowej Paradzie Retro.

Strój jest po części bawarski, po części polski. W sklepach z używaną odzieżą bardzo łatwo można znaleźć takie rzeczy za niewielkie pieniądze. Kapelusz kupiłem na starociach – wyznał Jan Pawlak, który na paradę przyjechał specjalnie z Bielawy.

Uczestnicy podkreślali, że najważniejsza jest dobra zabawa i nie każdy musiał mieć stary rower czy strój. - Zawsze jest wesoło, niektórzy się znają, a niektórzy są pierwszy raz i każdy jest pozytywnie nastawiony – powiedział Jan Pawlak, który jest zaprzyjaźniony z Towarzystwem Izersko-Karkonoskim, bowiem przyjeżdża w nasza region również przy okazji innych retro imprez, jak kolejowe czy narciarskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group