Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3343
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Retro zabawa na rowerach

Poniedziałek, 29 maja 2017, 12:01
Aktualizacja: Wtorek, 30 maja 2017, 6:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Retro zabawa na rowerach
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami IX Rowerowa Parada Retro organizowana przez Towarzystwo Izersko–Karkonoskie. Tradycyjnie, miłośnicy dawnych lat spotkali się na Placu Ratuszowym, skąd wyruszyli na Plac Piastowski w jeleniogórskich Cieplicach, a na zakończenie bawili się podczas festynu z okazj Dnia Matki.

- Celowaliśmy w początek 1920 roku. Wbrew pozorom łatwo jest znaleźć takie wdzianka – przy pomocy jeleniogórskich „lumpeksów” moja żona Magda skompletowała strój dla siebie i dla mnie, w sumie za ok. 50 złotych – powiedział Błażej Stachewicz, debiutant w Rowerowej Paradzie Retro.

Strój jest po części bawarski, po części polski. W sklepach z używaną odzieżą bardzo łatwo można znaleźć takie rzeczy za niewielkie pieniądze. Kapelusz kupiłem na starociach – wyznał Jan Pawlak, który na paradę przyjechał specjalnie z Bielawy.

Uczestnicy podkreślali, że najważniejsza jest dobra zabawa i nie każdy musiał mieć stary rower czy strój. - Zawsze jest wesoło, niektórzy się znają, a niektórzy są pierwszy raz i każdy jest pozytywnie nastawiony – powiedział Jan Pawlak, który jest zaprzyjaźniony z Towarzystwem Izersko-Karkonoskim, bowiem przyjeżdża w nasza region również przy okazji innych retro imprez, jak kolejowe czy narciarskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group