Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7705
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Reszta jest monologiem” wkrótce w Norwidzie

Środa, 8 czerwca 2016, 7:50
Aktualizacja: Niedziela, 19 czerwca 2016, 11:02
Autor: T–N
Jelenia Góra: „Reszta jest monologiem” wkrótce w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze zaprasza 23 czerwca o godz. 19. 00 na wydarzenie artystyczne wokół książki rozmów z Adamem Hanuszkiewiczem. Scenariusz i reżyseria Renata Dymna i Piotr Hanuszkiewicz.

"Reszta jest monologiem" to zapis niekonwencjonalnej rozmowy wybitnego inscenizatora polskiego teatru z Renatą Dymną - reżyserem, teatrologiem i kierownikiem literackim Teatru Nowego w Warszawie oraz Januszem B. Roszkowskim - tłumaczem literatury szwedzkiej, poetą i prozaikiem.

Wymiana myśli toczy się wokół zdarzeń teatralnych XX wieku. Nie omija przy tym życia społecznego, politycznego i obyczajowego tamtych czasów, których Hanuszkiewicz był świadkiem i wnikliwym obserwatorem.

Wydarzenie artystyczne nawiązuje do książki i całego twórczego życia Mistrza Teatru. Będzie rodzajem artystycznego prezentu dla Niego. Składa się nie tylko z fragmentów książki i filmów, ale wierszy i piosenek wykonywanych przez aktorów, którzy pracowali z Hanuszkiewiczem oraz innych artystów, którzy swoje występy zadedykują Jego pamięci.

Wśród wykonawców będą również aktorzy jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, którzy brali udział w inscenizacjach m.in. w „Komedii pasterskiej", musicalu „Dulska" czy „Kordianie". Spotkają się na scenie wspólnie z warszawskimi aktorami Mistrza. Będzie klasycznie i lirycznie, sentymentalnie i uroczyście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group