Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 6425
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chojnów: Reprezentowali Jelenią Górę podczas zawodów w Chojnowie

Poniedziałek, 22 października 2012, 13:08
Aktualizacja: 13:09
Autor: MDvR
Drużynowe oraz indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozegrane zostały w sobotę 20 października w Parku Piastowskim w Chojnowie.

W tych zawodach Jelenią Górę reprezentowały trzy szkoły: I LO im. Stefana Żeromskiego, ZSO nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida oraz Gimnazjum w ZSO nr 1. I LO im. Stefana Żeromskiego jako jedyne wystawiło pełny skład. Zawody odbyły się w bardzo znanej formie XC (cross-country). Trasa przebiegała w koło Parku Piastowskiego. Z jeleniogórskich szkół najlepiej spisała się drużyna I LO im. Stefana Żeromskiego z Aleksandrem Jaworem (7.miejsce w klasyfikacji indywidualnej) na czele. Kolarze „Żeroma” zakończyli swój wyścig na trzecim miejscu na podium.

Reprezentant gimnazjum w ZSO nr 1 Damian Chojecki w klasyfikacji generalnej zawodników indywidualnych wywalczył 33. pozycję. Zawodnik ten podczas wyścigu doznał kontuzji barku jednak dzielnie pokonał linię mety. Ogromną radość sprawiła Karolina Cierluk, zawodniczka ZSO nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida, która po wspaniałej rywalizacji zajęła drugą lokatę w starcie indywidualnym.

- Zawody stały na dość wysokim poziomie, wszyscy byli bardzo profesjonalnie przygotowani. Są to moje pierwsze zawody typu XC, ale na pewno nie ostatnie – mówił Dariusz Małenda reprezentant „Żeroma”.

Reprezentacja I LO: Aleksander Jawor, Patryk Łukowicz, Paweł Michałkiewicz, Wojciech Stępień oraz Dariusz Małenda.. Spośród zawodników „Żeroma” czterech kolarzy reprezentuje barwy MKS 11 Jelenia Góra.

(MKS 11)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group