Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 5035
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remonty na peryferiach

Wtorek, 16 marca 2010, 7:37
Aktualizacja: 7:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remonty na peryferiach
Fot. Angela
Sprawdzenie wniosku pod względem merytorycznym oraz podpisanie umowy na dofinansowanie dzielą od realizacji przebudowę ulicy Powstańców Śląskich z wybudowaniem do niej łącznika do ulicy Waryńskiego. To zadanie zostało wpisane w Lokalny Program Rewitalizacji Jelenia Góra. Początek prac przewidziany jest na maj czerwiec, zakończenie na rok 2011.

Przy Powstańców Śląskich znajduje się kilka podmiotów gospodarczych, w tym przychodnia i magazyny Jelfy oraz budynki mieszkalne. Ponadto przy ulicy Waryńskiego po dawnych zakładach optycznych szereg obiektów zostało wyburzonych, część zostało sprzedanych. – Sama ulica Powstańców Śląskich też nie wygląda najlepiej, wypadają tam duże dziury. Przedsiębiorcy i mieszkańcy od dłuższego czasu wnioskowali o remont drogi i budowę łącznika - mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Istniejąca nawierzchnia zostanie przebudowana i wzmocniona. Będą też nowe chodniki
– Na odcinku od ulicy Ziemowita do ulicy Waryńskiego wykonany zostanie łącznik, w ramach którego położone zostanie około 550 m nowej kanalizacji deszczowej, która da możliwość odwodnienia pasa drogowego. Przy ulicy Powstańców Śląskich pojawi się na 7500 metrów kwadratowych nowej nawierzchni, 750 metrów chodników i około 45 latarni – wylicza Jerzy Bigus. Koszt tej inwestycji to ponad 5,5 mln zł.

W 2010 roku miasto na to zadanie wyda ponad 1,3 mln zł, dodatkowo 1,8 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego. Opracowana została już dokumentacja tej inwestycji, miasto ma również pozwolenia na budowę. Po pozyskaniu unijnego dofinansowania ogłoszony zostanie przetarg. Prace rozpoczną się więc jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planowane jest na rok 2011.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
504
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group