Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7038
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont teatru nadal nie ruszył

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 października 2017, 8:11
Aktualizacja: Czwartek, 26 października 2017, 7:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Teatr Norwida
Od września br. Teatr im. C.K. Norwida miał przechodzić modernizację, na którą zarówno aktorzy, jak i widzowie czekają od lat. Kończy się październik, a na placu budowy nadal nic się nie dzieje.

W ostatnich dniach rozstrzygnięto przetarg na inżyniera kontraktu i jak zapowiada dyrektor Tadeusz Wnuk, wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę modernizacji teatru. Najwięcej punktów w przetargu na inżyniera kontaktu zdobyło konsorcjum Komplet Inwest z Gorzowa Wielkopolskiego.

- Procedura jest taka, że przygotowanie do przetargu na wykonawcę jest w rękach inżyniera kontraktu. Jeżeli uda nam się podpisać umowę z konsorcjum Komplet Inwest, to natychmiast przystąpi on do sporządzenia przetargu i myślę, że w ciągu miesiąca uda nam się wyłonić wykonawcę – powiedział Tadeusz Wnuk.

W związku z opóźnieniem prace w teatrze nie rozpoczną się wcześniej jak w grudniu. Zatem czy spowoduje to przesunięcie terminu oddania do użytkowania? - Mimo wszystko wykonawca będzie musiał się zmieścić w terminie, czyli do końca grudnia 2018 roku – zapewnia dyrektor placówki. Modernizacja teatru ma kosztować do 20 milionów złotych i w większości będzie sfinansowana ze środków unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group