Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9523
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont teatru nadal nie ruszył

Wtorek, 24 października 2017, 8:11
Aktualizacja: Czwartek, 26 października 2017, 7:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont teatru nadal nie ruszył
Fot. Teatr Norwida
Od września br. Teatr im. C.K. Norwida miał przechodzić modernizację, na którą zarówno aktorzy, jak i widzowie czekają od lat. Kończy się październik, a na placu budowy nadal nic się nie dzieje.

W ostatnich dniach rozstrzygnięto przetarg na inżyniera kontraktu i jak zapowiada dyrektor Tadeusz Wnuk, wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę modernizacji teatru. Najwięcej punktów w przetargu na inżyniera kontaktu zdobyło konsorcjum Komplet Inwest z Gorzowa Wielkopolskiego.

- Procedura jest taka, że przygotowanie do przetargu na wykonawcę jest w rękach inżyniera kontraktu. Jeżeli uda nam się podpisać umowę z konsorcjum Komplet Inwest, to natychmiast przystąpi on do sporządzenia przetargu i myślę, że w ciągu miesiąca uda nam się wyłonić wykonawcę – powiedział Tadeusz Wnuk.

W związku z opóźnieniem prace w teatrze nie rozpoczną się wcześniej jak w grudniu. Zatem czy spowoduje to przesunięcie terminu oddania do użytkowania? - Mimo wszystko wykonawca będzie musiał się zmieścić w terminie, czyli do końca grudnia 2018 roku – zapewnia dyrektor placówki. Modernizacja teatru ma kosztować do 20 milionów złotych i w większości będzie sfinansowana ze środków unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
269
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group