Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2333
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Remont się przedłuża

Czwartek, 28 kwietnia 2022, 5:58
Autor: WAC
Kowary: Remont się przedłuża
Fot. wikipedia
To niedobra wiadomość dla kierowców, szczególnie w kontekście zbliżającego się długiego, weekendu. Do 7 maja zostało przedłużone zamknięcie remontowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 369 na odcinku Przełęcz Kowarska – Rozdroże Kowarskie.

Jak informuje prowadząca inwestycje firma Usługi Remontowo – Budowlane Józef Michalik z Kościelnik Dolnych - opóźnienie w postępie prac spowodowane jest niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Do czasu zakończenia robót, droga w dalszym ciągu pozostanie całkowicie nieprzejezdna, a kierowcy muszą korzystać z wielokilometrowego objazdu przez: Ogorzelec, Leszczyniec, Szarocin, Janiszów, Starą Białkę, Miszkowice i Jarkowice.

Całkowite zamknięcie ruchu na czas remontu jest spowodowane tym, że na remontowanym odcinku brak jest tzw. mijanek i poboczy, natomiast skrajnia drogi ograniczona jest przez drzewa i bariery energochłonne. To powoduje, że nie ma możliwości prowadzenia prac tylko na połowie jezdni. Ponadto ze względu na duże trudności w późniejszym utrzymaniu zimowym tej drogi (długo utrzymujący się śnieg, częste opady i przemarznięcia), należy unikać tworzenia szwów technologicznych w nawierzchni. Zakres prac obejmie remont konstrukcji drogi, z ułożeniem nowych warstw bitumicznych. Uzupełnione zostanie także pobocze i bariery energochłonne oraz wykonane oznakowanie poziome i pionowe.

Twoja reakcja na artykuł?

6
27%
Cieszy
9
41%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
18%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group