Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3588
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remont sali przy ulicy Bankowej w czerwcu

Czwartek, 1 kwietnia 2010, 7:53
Aktualizacja: 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remont sali przy ulicy Bankowej w czerwcu
Fot. Angela
Na dniach zostanie ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i prace budowlane modernizacji sali widowiskowej i budynku JCK przy ulicy Bankowej. Remont zakłada wymianę foteli, zamontowanie windy dla niepełnosprawnych, wymianę instalacji, nowe wyposażenie. To zadanie zostało dofinansowane unijną kasą w 85 procentach jego wartości.

Tylko do końca maja w placówce będą odbywały się imprezy: projekcje filmów i widowiska teatralne. Ostatnim wydarzeniem będzie trzecia edycja Festiwalu PESTKA. Później obiekt zostanie zamknięty. Po remoncie, czyli od stycznia przyszłego roku, w niczym nie będzie przypominał szarej i brudnej sali z przestarzałym sprzętem.

– Jesteśmy po wstępnej ocenie dokumentacji przetargowej dokonanej przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki i na dniach zostanie ogłoszony przetarg na wykonawstwo części remontowej, na dostawę sprzętu czyli modernizację obiektu – mówi Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Remont zakłada przede wszystkim modernizację sali widowiskowej, w tym wymianę siedzeń na wygodne i nowoczesne oraz dostosowane do obecnych wymogów, zmianę całego wizerunku sali i jej wyposażenia technicznego: oświetlenia i nagłośnienia. Pojawi się też klimatyzacja.

Ponadto będzie przeprowadzona modernizacja sprzętu kinowego, ekranu, nagłośnienia w systemie Dolby, które jest teraz standardem, a którego nie mamy, przez co dźwięk niektórych filmów jest o obniżonej jakości. Wymienione zostaną wszystkie instalacje wewnętrzne budynku. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyremontowany zostanie też Klub Kwadrat.

Zmodernizowaniu ulegną też przestrzenie ekspozycyjne w całym obiekcie. W ten sposób Galeria „Korytarz” zyska nowe oblicze i nowe urządzanie, które umożliwią ekspozycję fotografii. Zmieni się również usytuowanie szatni, dzięki czemu zniknie obecny problem tłoku przy krótkiej ladzie podczas wydawaniu i przyjmowaniu garderoby. Wewnątrz budynek zostanie w całości odświeżony. Przewidziana jest również przebudowę i remont elewacji, dachu i piwnic oraz ocieplenie budynku.

Na czas zasadniczego remontu obiekt będzie wyłączony z użytkowania. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na maj br. Prace rozpoczną się w czerwcu br. i potrwają do 31 grudnia br.
Modernizacja obiektu przy ulicy Bankowej jest częścią projektu „Od fundamentów po szczyty”. Renowacja, modernizacja i innowacja w obiektach współpracy kulturalnej Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz Steinhaus e. V. Bautzen” - to tytuł projektu jaki Jeleniogórskie Centrum Kultury złożyło w czerwcu br. do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu POWT Polska - Saksonia 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group