Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8463
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont mostu – zmiany w organizacji ruchu

Sobota, 17 czerwca 2017, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 24 czerwca 2017, 7:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont mostu – zmiany w organizacji ruchu
Fot. PrzemekKaczałko
Przedstawiciele władz miasta poinformowali podczas konferencji prasowej, że od 26 czerwca br. most na ulicy Cervi zostanie zamknięty – oznacza to zmiany w organizacji ruchu samochodów oraz autobusów.

W momencie, gdy most zostanie rozebrany, pojawi się tymczasowa przeprawa dla ruchu pieszego. - Po remoncie chcemy też zmodyfikować skrzyżowanie Cervi, Podgórzyńskiej i Wolności – zamierzamy wprowadzić tam ruch okrężny – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Aktualnie przez most kursuje 8 linii autobusowych. Zmiany spowodują m.in., że pętla z Osiedla Orle (gdzie kończą swój bieg autobusy linii nr 2 i 23) przeniesiona zostanie na ulicę Cervi przy Hotelu Cieplice i Sanatorium Agat.

- Na podstawie obserwacji potoków pasażerskich od dłuższego czasu badaliśmy linię nr 28 łączącą Goduszyn z Cieplicami – stwierdziliśmy, że funkcjonowanie tej linii jest nieuzasadnione ekonomicznie – powiedział Daniel Błażków, który odpowiada w Urzędzie Miasta za organizację ruchu. - Znikoma jest liczba pasażerów, którzy korzystali z tej linii – było to głównie kilka młodych osób, które z Lubańskiej przy stadionie dojeżdżały do Szkoły Podstawowej Nr 6 – dodał urzędnik.

Koszt przebudowy to ok. 3,075 mln zł, z czego 1,25 mln zł to dotacja z budżetu państwa.

Zmiany w kursowaniu linii MZK:
W dniu 26.06.2017 r. ze względu na zamknięcie mostu na ul. Cervi nastąpią n/w zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 2, 9, 17,22, 23, N1 i N2
Autobusy linii nr 2, 17, 23, będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na pętli tymczasowej przy ul. Cervi obok Hotelu Cieplice.

Zmianie ulegnie przebieg tras:
Linia nr 2 i 23: do przystanku Marcinkowskiego po trasie, następnie Cieplice PKP – Lubańska – Sobieszowska – Rataja – Pod Wałami – Pułaskiego – Cieplicka-Cervi – Hotel Cieplice i powrót

Linia nr 17: do przystanku Marcinkowskiego po trasie, następnie Cieplice PKP – Lubańska – Sobieszowska – Rataja – Pod Wałami – Pułaskiego – Staszica – Cervi-Sanatorium i powrót.

Linia nr 9 i N1: do przystanku Marcinkowskiego po trasie, następnie Cieplice PKP – Lubańska – Sobieszowska – Rataja –Osiedle Orle, dalej po trasie i powrót.

Linia N2: do przystanku Marcinkowskiego po trasie, następnie Cieplice PKP – Lubańska – Sobieszowska – Rataja – Pod Wałami – Puławskiego – Cieplicka-Cervi – Staszica – Pułaskiego- Cieplicka – Pod-Wałami - Osiedle Orle, dalej po trasie.
Powrót: do przystanku Osiedle-Orle po trasie, następnie Pod Wałami – Puławskiego – Staszica – Cervi-Sanatorium – Cieplicka-Cervi – Pułaskiego – Pod Wałami – Rataja i dalej po trasie

Linia nr 22:do przystanku Lubańska-Stadion po trasie, następnie Sobieszowska – Rataja – Pod Wałami – Pułaskiego – Cieplicka-Cervi – Cervi-Sanatorium – Staszica – Pułaskiego-Cieplicka – Pod Wałami – Osiedle Orle, dalej po trasie.
Powrót: do przystanku Osiedle-Orle po trasie, następnie Pod Wałami – Pułaskiego – Staszica – Cervi-Sanatorium – Cieplicka-Cervi – Pułaskiego – Pod Wałami – Rataja –Sobieszowska – Lubańska – Lubańska-Stadion i dalej po trasie.

Ponadto od 26.06.2027r. :
- nastąpi zmiana trasy linii nr 21. Autobusy z przystanku Kiepury będą kierowały się na przystanek Sygietyńskiego (z pominięciem przystanków Małcużyńskiego i Sygietyńskiego ZUS) i dalej po trasie. Powrót  po trasie  do przystanku Sygietyńskiego i dalej do przystanku Kiepury (z pominięciem przystanków Sygietyńskiego ZUS i Małcużyńskiego).

- zostanie uruchomiona nowa linia nr 20 o następującej trasie:
Kiepury - Małcużyńskiego – Sygietyńskiego ZUS – Sygietyńskiego – Paderewskiego – Grunwaldzka/Tesco – Podwale – Sobieskiego – Zachodnia – Okopowa –Osiedle Pomorskie –Spółdzielcza – Spółdzielcza Objazdowa – Lubańska Stadion – Oskara Langego (parking przy ul. Sobieszowskiej). Powrót po trasie.

- zlikwidowana zostanie linia nr 28 relacji Osiedle XX-Lecia Pętla – Goduszyn Górny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group