Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4511
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont kościoła w Szklarskiej Porębie Dolnej

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 12 września 2017, 6:45
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Trwają prace przy remoncie pochodzącego z XVIII wieku kościoła pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szklarskiej Porębie Dolnej.

Prace odejmują remont dachu, renowację elewacji wraz z likwidacją zawilgocenia ścian fundamentowych i konserwacją stolarki. Środki na przeprowadzenie renowacji budowli w wysokości 450 tysięcy złotych parafia księży Franciszkanów, której kościołem filialnym jest świątynia w Szklarskiej Porębie Dolnej, uzyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swoją cegiełkę, w postaci sfinansowania projektu remontu dołożyło miasto Szklarska Poręba.

Dodajmy, że wcześniej przy okazji wizyty w Szklarskiej Porębie jego dawnych mieszkańców odnowiono wnętrze świątyni. Jedna z przedwojennych mieszkanek miasta pod Szrenicą ufundowała wymianę zegara na kościelnej wieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Grześ 12-09-2017 7:50
To jeszcze należy pomyśleć o cmentarzu za kościołem. To była wyjatkowa nekropola, pochowano tam luminarzy kultury. Zamieszkali niegdyś i rozsławili okolice Szklarskiej i powinni spoczywać w spokoju. Niestety Hunowie spaod znaku wina "lapatik" zdemolowali ich groby i obecnie wygląda to tragicznie. Domagamy się szanowania naszych zmarłych na wschodzie - bądźmy konsekwentni w stosunku do tych miejsc w naszej okolicy.
~Metalowiec 12-09-2017 22:05
"Cegiełkę" tzn. jaką cegiełkę?-Chciałbym to wiedzieć jako mieszkaniec. Moje pytania to: czy nadal są naliczane i ile wynoszą już naliczone kary za niewybudowanie hotelu na A.Krajowej (5000 zł dziennie)? Oraz proszę o szczegóły umowy i czy jest ona podpisana, umowa dor. "Babińca"?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group