Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Remont drogi jeszcze nie w tym roku

Poniedziałek, 30 października 2017, 10:06
Autor: WAC
Powiat: Remont drogi jeszcze nie w tym roku
Fot. WAC
W 2017 roku nie rozpocznie się zapowiadany remont drogi powiatowej między Mysłakowicami, a Miłkowem. – Liczymy, że te prace ruszą w 2018 roku – mówi starosta Anna Konieczyńska.

Pierwszy etap remontu drogi powiatowej miał zostać sfinansowany ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze otrzymało na ten cel z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji kwotę 2,4 miliona złotych, z zastrzeżeniem konieczności jej wykorzystania do końca grudnia.

Jak się jednak okazało, środki te nie wystarczą na przeprowadzenie inwestycji, gdyż firma wyłoniona w przetargu swoją pracę wyceniła na 3,450 mln zł. Jako, że powiatu nie stać było na pokrycie tej różnicy podjęto decyzję o rezygnacji z przeprowadzenia prac w tym roku. – Liczymy, że remont drogi ruszy w 2018 roku – mówi Anna Konieczyńska. - Wtedy też będziemy ponownie zabiegali na niego o pieniądze z MSWiA. W tym roku planowaliśmy przeprowadzenie pierwszego etapu przebudowy tej trasy. Mamy nadzieję, że w przyszłym uda nam się zgromadzić środki, aby przeprowadzić remont bo konieczności dzielenia go na fragmenty – dodaje starosta..

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group