Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 2021
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki u św. Judy Tadeusza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 23 października 2010, 19:25
Aktualizacja: Niedziela, 24 października 2010, 8:28
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Mocne głosy sprzeciwu nagonce na symbole chrześcijańskie i apel o zaniechanie siania nienawiści padły dziś w kościele św. Judy Tadeusza na Czarnym z ust polityka i kapłanów. Okazją była instalacja relikwii bł. księdza Jerzego Popiełuszki, który kierował się w życiu mottem: zło dobrem zwyciężaj.

Instalacja relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności” zamordowanego 19 X 1984 roku przez Służbę Bezpieczeństwa, odbyła się dziś w uroczystej oprawie w kościele pw. św. Judy Tadeusza na osiedlu Czarne. Z racji przypadającego święta patrona parafii wiernym udzielono także odpustu zupełnego.

Uroczysta Msza Święta odpustowa rozpoczęła się procesją i wniesieniem do murów świątyni relikwiarza z relikwiami bł. księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika za wiarę i Ojczyznę, wyniesionego w tym roku na ołtarze przez papieża Benedykta XVI. Orszak wszedł poprzedzony pocztami sztandarowymi miejscowej „Solidarności”, policji, a także „Solidarności” górników Zagłębia Miedziowego.

W kościele zgromadzili się wierni parafii św. Judy Tadeusza oraz ludzie związani z nurtem solidarnościowym. W uroczystościach uczestniczył przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój, wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak, szef „Solidarności” jeleniogórskiej Franciszek Kopeć, zastępca komendanta miejskiego policji mł. insp. Ryszard Modrzyk.

Był też pierwszy wojewoda jeleniogórski po 1989 roku Jerzy Nalichowski, ex-senatorowie Tadeusz Lewandowski oraz Ryszard Matusiak, którzy w przeszłości byli też liderami „Solidarności’ w Jeleniej Górze. Wszystkich przywitał gospodarz parafii, miejscowy proboszcz ksiądz Jerzy Gniatczyk.

Tuż po wprowadzeniu relikwii przed relikwiarzem uklęknął Franciszek Kopeć, który w krótkim apelu dał wyraz troski o pogłębiającą się przepaść wśród przedstawicieli klasy politycznej. Zwrócił się także do mediów, aby nie poszukiwały sensacji na siłę i zachowały obiektywizm oraz szacunek do wartości chrześcijańskich.

Jerzy Pokój, szef Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, przeczytał rezolucję sejmiku podjętą jako głos przeciw szarganiu krzyża jako symbolu chrześcijaństwa oraz ustalonych norm wartości. W rezolucji Sejmik potępił nagonkę na krzyż prowadzoną przez środowiska Unii Europejskiej. Pokój nawiązał do postaci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i jego dewizy: zło dobrem zwyciężaj.

W homilii kapłan przypomniał postawę świętego Judy Tadeusza (znaczenie tego imienia to „odważny”, a nazwano go w ten sposób, aby nie był mylony z Judaszem) i jego męczeńskiej śmierci. Św. Juda Tadeusz jest uważany za patrona spraw beznadziejnych. I to jego opiece warto powierzyć sytuację w dzisiejszej Polsce, gdzie – „nienawiść bywa powodem przelania krwi” – mówił homiliant.

Odniósł się także do przesłania bł. księdza Popiełuszki, który wciąż pozostawia – w odróżnieniu od wielu innych błogosławionych i świętych – żywe świadectwo za pośrednictwem tych, którzy Go znali. Duchowny dodał, że ksiądz Jerzy Popiełuszko – poprzez gotowość na cierpienie w walce o wolność kraju i swoją męczeńską śmierć – udowodnił, że dojście do świętości jest możliwe. Homiliant nawoływał także do miłosierdzia i życia w zgodzie z zasadami wiary.

Podczas Eucharystii śpiewał chór parafialny. Po hymnie „Ciebie Boga wysławiamy” i odmówieniu przed Najświętszym Sakramentem litanii do świętego Judy Tadeusza, kapłan udzielił wiernym odpustu zupełnego. Kościół św. Judy Tadeusza jest świątynią szczególną: miejscowy proboszcz ksiądz Jerzy Gniatczyk mocno związał się ze środowiskami solidarnościowymi na początku lat 80. XX wieku. Przyjaźń kapłana z ludźmi Solidarności pozostała do dziś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~Zibi 23-10-2010 19:58
Gratuluję księdzu Jerzemu realizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia
~zka 23-10-2010 20:57
Ciekawe dlaczego ks. Jerzy ścisał się w Kościele z PO.
~ 23-10-2010 20:59
Ile jeszcze tej ciemnoty katolickiej?
~do 20 :59 23-10-2010 21:37
Jaśnie oświecony , nie wcinaj się.
MALKONTENT 23-10-2010 21:56
ludzie wylądowali na księżycu; małymi krokami zaglądamy do innych galaktyk ,a ciemnota nie dostrzega tego i dalej tkwi w mrokach średniowiecza!!!! to się po prostu w pale nie mieści jak mawia walęsa!! 23-10-2010 21:37 | ~do 20 :59 | Jaśnie oświecony , nie wcinaj się. TO RACZEJ TY SIĘ NIE WCINAJ!!!BO JAK MNIEMAM JESTEŚ FANEM LIGI POLSKICH RODZIN
~sławek 23-10-2010 21:58
Żadnego szacunku. Brak słów
~Bambo 23-10-2010 22:08
Zło dobrem zwyciężaj - Bł.Ks. J. Popiełuszko.
ZablokowanyBezPowodu 23-10-2010 22:12
PO wali PiS po głowie,o to Ci chodziło?
~atheist 23-10-2010 23:20
Ale obciach!
~allegrowicz 23-10-2010 23:23
czy można jeszcze gdzieś te relikwie kupić , dla babci bo się spóźniła na mszę
~Filozof 23-10-2010 23:35
Do ~zka -ksiądz Jerzy witał w Kościele przedstawicieli PO,dając tym dobry przykład pojednania i kultury katolickiej.
~edesz 24-10-2010 1:56
A myślałem , że Jerzy Pokój to poważny polityk i człowiek. Całe życie człowiek się uczy.
~racjonalista 24-10-2010 7:23
W Krakowie też handlują relikwiami ,w Lagiewnikach.
~wacio 24-10-2010 7:33
to jeszcze są tacy co się w to bawią??? szkoda, że nie wiedziałem, bo lubię teatr, ale jak podacie termin następnego występu to przyjdę
~mario72 24-10-2010 8:23
Myślałem, że takie szopki mamy już bezpowrotnie za sobą. Swoją drogą, jak ma się oddawanie czci relikwiom do pierwszego przykazania? To jakiś obłęd jest!!!
~Kolla 24-10-2010 8:28
Co to znaczy ODPUST ZUPEŁNY. Czy to tak jak pisali w "Krzyżakach".?
~zez.jg 24-10-2010 8:52
tych wiernych z tutejszej parafii było tylko 50 osób. reszta to działacze PO poklepywani rubaszni przez proboszcza po plecach.po mszy przyjęcie na zamkiu czarne dla działaczy PO. wierni na ciastko na zaplecze,którae samisobie upiekli.no i trzeba posprzątać.
~wróżkanin 24-10-2010 8:55
Co to jest dobro? Co to jest zło? manipulowanie bardzo ale to bardzo głupimi ludźmi na Czarnym którzy bezmyślnie popierają Zjednoczoną Partię odszczepieńców jaką jest PO farbowane lisy z AWS, Unii Wolności. Policzcie co pozytywnego zrobił Łużniak dla mieszkańców Czarnego a ile napsuł im krwi. Zmarnowali swój czas chodzili do ratusza, naobiecywał. Przypisywanie Łużniakowi, Pokojowi i innym partyjniakom pozytywnego działania jest jedną wielką klaką łącznie z wielce wielebnym księdzem Jerzym . Takich "Trójcy świętych" do ogłupiania i tak "mądrego" narodu jest znacznie więcej. Nie pomogą relikwie świętych by rządziły narodem demony. Naród już dawno znienawidził pasibrzuchów którym należy przypisać dokonanie upodlenia człowieczego z powodu głodu. Zamiast pracy mamy kapłańską jałmużnę dobrze że nie muszę całować księżęcego złotego pierścienia w podzience za garstkę chleba. Ta PARADA Władzy do niczego nie prowadzi .Kolejny TEATRZYK dla wyborców przed wyborami. TYM RAZEM NA CZARNYM ŁUŻNIAK
~Wierny tylko 24-10-2010 9:43
Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj (List do Rzymian 12, 21) – pisał apostoł Paweł do chrześcijan w Rzymie.
~............ 24-10-2010 10:03
Jelonko, zmieńcie obrazek pokazujący się z boku do tego artykułu, bo Śp. Poseł tam nijak nie pasuje. Chociaż też nieboszczyk jak Śp. ksiądz Popiełuszko. Nie ta opcja polityczna. Tu PZPR i to Komitet Centralny, a tu ksiądz związany z Solidarnością. Nawiasem mówiąc niektórzy czytający te odezwy też tu jakby nie bardzo pasują...;-)
~# 24-10-2010 10:03
"Obiektywizm i szacunek dla symboli religijnych" zachowamy, gdy panstwo będzie świeckie, a księża w kosciele i wśród ubogich.
~............ 24-10-2010 10:12
Za Marcina Lutra handlowano relikwiami... Te relikwie... Dla mnie jest w tym coś nie pasującego do wiary w Boga. To tak jak z wędrującym obrazem, któremu się kłaniano w Cieplicach w kościele Jana Chrzciciela w Cieplicach, gdy prezydentem Jeleniej Góry był pan Zawiła... On też się wtedy kłaniał. Razem z różnymi vipami i przedstawicielami - wybrańcami. Tylko co ma do tego wiara w Boga? To oddawanie czci martwym przedmiotom. Dosłownie. Nie jestem żadnym świadkiem Jehowy, jeśli ktoś mnie o to podejrzewa. Nic z tych rzeczy. Żadne sekciarstwo. Tylko jak się o takim czymś czyta i to widzi na własne oczy (te pokłony) to się zaczyna myśleć, że się trafiło do czasów średniowiecznych... To jest szopka... Te rytuały...
Piipi Jelonkowa 24-10-2010 10:56
..do - [~Malkontent ..] "Praktyka relikwii daje poczucie bezpośredniego kontaktu ze świętym" Wiara ! .. patrz.zdj.kto wierzy ?
~Obiektywna 24-10-2010 11:29
Ale wzniosłe hasła pod publiczke- "zło zwycieżaj dobrem " przeciez zarzewiem zła jest często kościół, jego franatazm i aktywiści , brak tolerancji dla innych poglądów i odmiennych religii, kościelna zachlannośc jak" wejscie tylnymi drzwiami" w posiadanie ogromnych obszarów ziemskich i nieruchomości zabudowanych , cichy nierejestrowany obrót finansami , zaklamamie, wyciąganie spolecznych pieniądzy z budżetu . . I to ma być symbol dobroci kościoła czym ma zwalczać ponujace zło - A jaka dobroć nalezy zastosowac aby zwalczyć zło w kościołach ? Ale hipokryzja - Jak wyglądają na tym tle uaktywnieni przed wyborami działacze partyjni - posługujacy sie ofiara ks. Popiełuszki symbolu sprawiedliwości i odwagi. Bóg chyba niebawem będzie musiał interweniowac i to skutecznie .
~Lajos 24-10-2010 13:01
Ludzie co się z wami dzieje oddalacie sie od Boga bo twierdzicie ze relikfie maja bledny przekaz zwiazany z 1 przykazaniem . Jesli Bog wybral dana osobe my nie mamy chwalic jej jako Boga tylko za jej posrednictwem mozemy sie pojednac jeszcze bardziej . Jak wogule mozecie mowic o handlowaniu relikfiami to hanba sa to zeczy swiete a wy z tego "jaja" sobie robicie a wieccie Bog wszystko widzi kazedgo bedzie osadzal ...
~ 24-10-2010 16:41
Cytat - "Zwrócił się także do mediów, aby nie poszukiwały sensacji na siłę i zachowały obiektywizm oraz szacunek do wartości chrześcijańskich. " ----- A co z szacunkiem dla wartości niechrześcijańskich ? Ciągle słyszymy o obrażaniu czyichś uczuć religijnych - jednak nikt nie bierze w obronę obrażanie uczuć niereligijnych.----------Lajos -- zastanów się chłopie co piszesz i czy jesteś w stanie to zrozumieć co pleciesz. Bo jakimś dziwnym trafem tej twój bóg nic strasznego nie widział w św. inkwizycji, obozów koncentracyjnych też jakoś nie zauważył. Ale chłopie nikt ci nie zabrania bać się twojego boga, ty się go bój, ale potraktuj wiarę jak s...x czyli jako bardzo intymną sprawę każdego człowieka. I nie pisz o tym na forum publicznym, tak samo jak ten pseudo art. bo zapewne ani ty ani autor tego artykułu nie wiecie dlaczego klepiecie mantrę "...którym cie wywiódł z ziemi Egipskiej z domu niewoli..." nie potraficie jej zrozumieć, no chyba że obaj do obiadu zakładacie jarmułkę !
~ 24-10-2010 16:44
Nauka dowiodła już dawno, że nasze zachowania w życiu dorosłym (także to, czy i jak głosujemy w wyborach) determinuje psychika, a ta kształtuje się w dzieciństwie i w okresie dojrzewania. Wtedy właśnie budują się jej kluczowe trzy elementy: samoocena, poziom optymizmu i odczuwanie lęku. Z katolickich podręczników do pedagogiki (nie mówiąc o tych do katechezy!) dowiadujemy się, że człowiek jest z natury ułomny, zły, skłonny do grzechu i tylko dzięki Bogu może egzystować. Cała treść nauczania Kościoła na tym się opiera. Tylko pośrednicy w sutannach mogą nam pomóc w doskonaleniu się i tym samym w zbliżeniu do doskonałego Boga. Im mocniej wbuduje się takie przekonanie w psychikę człowieka, tym mocniej zaneguje on swoją wartość i uzna, że jako urodzony łajdak i słabeusz nie ma prawa do doczesnego szczęścia, sukcesu czy do wyrażania własnej opinii. Oto wzór wyborcy narodowej prawicy. Jak wynika z badań doktor Agnieszki Turskiej-Kawy z Uniwersytetu Śląskiego, przeciętny wyborca PiS ma bardzo
~Sw.Juda 24-10-2010 17:18
Rozdziobali mnie kruki i wrony i rozdają Wiernym.Co te kraczące kreatury mają wspólnego z Kościołem i "Solidarnością".Bóg to widzi i nie grzmi.Ludzie czyście już całkiem rozum postradali i wzrok stracili.Wstydu nie mają farbowane lisy.
~Rozumiem,że 24-10-2010 17:41
Komentarz z 16:41 prawdopodobnie pochodzi od Świadka Jehowy. W kilku innych wpisach również zawarto myśli sekciarskie. W dzielnicy Czarne zamieszkuje wielu Jehowych.Stąd te tarcia na tle religii rzymskokatolickiej.
~ciekawy 24-10-2010 18:16
Te relikwie zdobył na czarno czy dla czarnego miejscowy garncarz ,w imię pokoju,czy jak?
~olo 24-10-2010 19:53
Ciekawe czy Piotrowskiego zaprosili, gdyby nie On to nie byłoby świętego
aristo 24-10-2010 22:05
Praktyki stosowane w działalności kościoła katolickiego w Polsce cofają ten kraj do epoki średniowiecza, kiedy to takie barbarzyńskie rytuały wykorzystywano do wywołania bojaźni wsród pospólstwa, zwiększenia efektu rytualnej tajemniczości. Dziś w dobie nauki i techniki jest to żałosne wspomnienie, nostalgia za tamtymi czasami, która może jeszcze istnieć tylko w tak skostniałych instyucjach jak kościół katolicki. Jak inaczej niż jako chore można postrzegać rozumowanie, że poprzez doczesne szczątki wygrzebane ze zwłok zmarłego można zbliżyć się do istoty boskiej. Oto w dobie zdobywania kosmosu, kawałek nadgniłego organu, kości, czy paznokcia, oprawiony w wyszukaną oprawkę ma być wzmacniaczem, akceleratorem modlitewnym i spowodować ich większą moc sprawczą. A jak to jest ze strony prawnej? Przecież rozczłonkowanie zwłok i wystawienie ich części na widok publiczny nazywa się zbezczeszczeniem i grożą za to kary. To kolejny dowód na to, że w tym kraju temida jest naprawdę ślepa.
~Ute 24-10-2010 22:27
Witaj aristo.Bardzo trafna ocena współczesnej aktywności KK, który bardziej przypomina pralnię niż organizację szerzącą wzniosłe idee duchowości. Dodam tylko, iż nie sądzę, aby pan Popiełuszko kiedykolwiek wyrażał zgodę, by cząstki jego ciała były wożone po kraju ku uciesze gawiedzi.
~sławek 24-10-2010 22:55
Po raz pierwszy w życiu spotkałem się z taką wypraną z etyki i mo...lności po prostu - HOŁOTĄ, przepraszam ludzi uczciwych - bo przecież - nie do nich ta opinia. Duża część mojego dorosłego życia przypadła na czasy komuny, tak, że wiem o czym mówię. Tych prymitywów, czerwono zdeprawowanych po prostu nie rozumiem. Minęło tyle lat - a zostali na poziomie zjadł - wydalił. Pamiętajcie o papierze, bo to chociaż już najwyższy czas. Pamiętajcie także o tym, że przyjdzie moment, w którym strach zmieni wasze podłe życie i będziecie wtedy szukać ostatniej deski ratunku - właśnie tam, gdzie popisujecie się teraz swoją prymitywną arogancją.
~Ute 24-10-2010 23:21
Niestety ,sławku, jesteś, czego zapewne sobie nie uświadamiasz, typowym przedstawicielem ludu bożego, niewidzącym żadnej alternatywy dla przekonań, które zostały wtłoczone do twojej głowy, kiedy byłeś małym dzieckiem i bezmyślnie akceptowałeś to , czym cię indoktrynowano. Człowiek myślący z czasem odrzuca ten jad, kiedy rozumie, co się wokół niego dzieje i jakie są intencje organizacji, która go indoktrynowała. Wbrew temu, co twierdzisz jedyną alternatywą dla katolicyzmu nie jest hołota, czerwone zdeprawowanie i prymitywna arogancja. Alternatywą jest racjonalne myślenie i nieakceptowanie głupoty. Jedyne argumenty, jakich używasz to inwektywy - typowa postawa katolika. Twoja retoryka nakazywała by określić ciebie jako "czarno zdeprawowanego". Może wyciągniesz z tego wnioski.
~ 25-10-2010 9:37
Kościół chce także zdławić poczucie optymizmu młodych Polaków i wzmóc ich lęki. Im bowiem większy optymizm, tym łatwiej przełamać bezradność, podjąć samodzielnie nowe wyzwania, zmobilizować się do pracy i aktywności. Nie potrzeba wówczas władcy, który będzie wydawał rozkazy. Taki człowiek jest groźny dla Kościoła, nie wystraszy się opowieści o karach piekielnych. Co gorsza, swoim optymizmem może zarazić innych. A przecież dopiero w niebie czeka na wszystkich nagroda – to Bóg daje i odbiera; to co mam, zawdzięczam jemu, a nie sobie. I wreszcie poczucie lęku. Im mocniej dorastającemu człowiekowi wmówimy, żeby bał się grzesznego świata, tym bardziej będzie on zachowawczy, zniechęci się do realizacji marzeń i ambicji. Trwałe zmiany wywołują u niego przerażenie. Ukojenie daje konserwatystom Kościół, który głosi, że Bóg ma nad nimi nadzór i że kiedyś „odżyją” (cokolwiek to znaczy) w raju. A tymczasem, na tym „łez padole”, potrzebują oparcia w silnej jednostce i
~ 25-10-2010 9:45
W artykule pisze sie o "szacunku dla dobr chrzescijanskich". Mnie te "dobra" ani ziebia ani grzeja. Ale odwracam kota ogonem i napisze: "uprasza sie katolikow o szacunek dla innowiercow oraz niewierzacych".Katolicy maja zero szacuku do innych religii, potepiaja niewierzacych.Kazdy, kto nie wierzy jest dla nich "kociowairusem". Prawo telerancji dziala zawsze w obie strony...
~ 25-10-2010 14:35
w uzupelnieniu do aristo. Masz racje. Takim (niebezpiecznym!) obrzadkiem moze byc np. uprawianie egzorcyzmo´w. Legalne i pod okiem KK. Zgroza!Sredniowiecze. Ludzi chorych psychicznie zamiast kierowac do psychiatry poddaje sie egzorcyzmom.Współczesny rytuał egzorcyzmu wielkiego jest dość długi i skomplikowany, a składa się z szeregu modlitw oraz gestów. Rozpoczyna się pokropieniem wodą święconą, po którym następuje modlitwa litanijna. Później obecni recytują psalmy, wyrażające prośbę do Boga, aby wziął w opiekę dręczonego przez diabła. Odczytuje się Ewangelię, po czym egzorcysta kładzie ręce na opętanego, błagając Ducha Świętego o uwolnienie. Następnie odprawiający rytuał odmawiają wyznanie wiary lub sam egzorcyzmowany, jeśli to tylko możliwe, wyrzeka się szatana (najczęściej w formie odnowienia przyrzeczeń chrztu). Po tym odmawia się „Ojcze nasz” i egzorcysta pokazuje dręczonemu wizerunek krzyża. Wreszcie wypowiada formułę błagalną skierowaną do Boga, po czym w imię Chryst
~ 25-10-2010 14:48
....Chrystusa rozkazuje demonowi odejść. Zdarzają się przypadki uwolnienia natychmiastowego, ale bywa i tak, że rytuał należy powtórzyć. Można to robić dowolną ilość razy (niekoniecznie tego samego dnia), aż do całkowitego wyzwolenia. Obrzęd kończy się pieśnią dziękczynną, modlitwą oraz błogosławieństwem. Siedniowiecze? Tak, jak najbardziej.
~ 25-10-2010 16:05
Na innym temacie niedoszly ksiadz (chociaz watpie, po wali byki typu PAPIERZ) porownuje hold relikwiom i szczatkom ludzkim do....przeszczepu organow. Oni (KK) juz calkowicie postradali zmysly. To potwarz dla wspolczesnej medycyny, ktora dzieki przeszczepom uratowalal zycie milionom ludzi. Wygrzebywanie zwlok i oprawianie je w ramki do ogladania to zwykle bezczeszczenie. Jeny, jakie to chore...I tyle.
~aristo bez log 25-10-2010 19:32
W pełni zgadzając się z Ute dodam, że dobrze, że na forum wypowiadają się takie osobniki jak sławek. Dzięki temu obnażane zostają - fałsz, hipokryzja, oraz mentalność osób które zrzesza kościół katolicki. Oczywiście takie sławki nie zrozumieją tej wypowiedzi, ale to już ich problem.
~ 26-10-2010 10:49
...ciekawe, czy s.p. ksiadz Popieluszko wyrazil zgode na wystawianie jego szczatek. Na przeszczep watroby trzeba miec zgode. Tylko ze taki przeszczep moze uratowac zycie, a szczatki zwlok ludzkich w gablocie, za ramkami czy gdziekolwiek nic juz nie zdzialaja....ciemnogrod i cofniecie sie w sredniowiecze. Miejsce ludzkich zwlok to cmentarz, grob ma byc traktowany z pietyzmem i szacunkiem.Wszystko inne ("hold relikwii") jest ludzka glupota.
~ciekawe 26-10-2010 17:48
http://znakiczasu.pl/o-tym-sie-mowi/175-relikwie-i-swieci-chrzescijanstwo-ale-jakie
~sławek 26-10-2010 21:44
Kompletna kpina.Czerwoni uświadamiają mnie o indokrynacji od dzieciństwa i współczują mojemu wychowaniu. Zapomnieliście o swoich wypranych komunistyczną edukacją postępach, o zmianach, które, czy chcecie, czy nie, już nastąpiły. Ślepota wasza jest zastanawiająca, ale na pewno - nie reformowalna. Jestem pod wrażeniem - w kraju nastąpił taki postęp, a w J.G. w sprawach intelektualnych wypowiadają się kompletni ignoranci w kolorze bezmyślnie czerwonym. Jak wcześniej wspomniałem, przyjdzie taki moment, że nie będziecie tacy prymitywnie pewni siebie. Pochylicie głowy i sami złamiecie swój komunistyczny kręgosłup. Zmięknie wasza głupia pycha w końcówce i nie będzie już można grać bohatera, zostanie słabość.
~ 27-10-2010 12:24
24-10-2010 17:41 | ~Rozumiem,że | --- Jakbyś był mądrzejszy, to doszedłbyś do wniosku, że jestem ateistą. Czyli inaczej człowiekiem któremu wiedza zastąpiła wiarę. Ale Ty przynajmniej nie używasz inwektyw jak Sławek, a to już coś. Liczy się przede wszystkim szacunek dla innego człowieka, ale również dla jego poglądów. A więc relacjonowanie tego typu imprez na które chodzą ludzie tym zainteresowani, jest dla mnie porównywalne z nawoływaniem do wzięcia udziału w paradzie równości. Zarówno ten reportaż jak takie nawoływanie jest jest nieetyczne bo nie ma szacunku dla innych.
~ 27-10-2010 14:45
Katolicy maja wlasnie to do siebie, ze oczekujac od innych szacunku, tolerancji i poszanowania dla "obrzadkow" koscielnych, sami depcza i nie szanuja ani innowiercow, ani ateistow. Ale mowa tu tylko i wylacznie o KK w Polsce. W innych krajach np. zachodnich jest kazdemu wszystko jedno, w co sie wierzy i jak sie wierzy. Masz byc czlowiekiem przez duze C, czyli kims z osobowoscia i dobrym sercem, ludzka mo...lnoscia. Wiara jest sprawa prywatna, ba! prawie intymna.Moja kuzynka nie poslala syna (w Polsce) na religie. Ja ja dobrze rozumiem. Jest ateistka i koniec. Inne dzieci wyzywaly chlopaka od "kociowiarusow" "jehowcow", wolaly na niego "kici-kici". Skad one to wziely? ano od rodzicow, same z siebie tego nie wiedza!ja juz dawno-jak i moj przedmowca-tzw. "wiare" Katolicka) zamienilam na zdrowy rozsadek i jest mi dobrze. 10 przykazan wymienilam na zasady mo...lne, ktore u mnie sa scisle i ich bardzo przestrzegam. A katolicy? maja SE fajnie: nagrzesza=ida do spowiedzi. I sprawa za
~ 27-10-2010 14:51
....i sprawa zalatwiona do nastepnej spowiedzi. Po kosciele mozna sie znowu nachlac do oporu, opierniczyc sasiada, kopnac psa, cos podwedzic, poturbowac zone, szarpnac po pijanemu dzieciaka... Przeciez jest instytucja "czyszczenia dysku sumienia" , pralnia grzechow, czyli spowiedz. Mozna tak bez konca. A ksiadz w konfesjonale? poslucha i juz wie kto z kim, gdzie i jak. Bo o to chodzi: ten, kto ma informacje, ten ma i wladze. Przynajmniej tak mysli. Ale nie nade mna.JUZ NIE.
~heretyk 29-10-2010 6:53
Mądra wypowiedz, ja się wyswobodziłem z uścisku "miłości"kilka dziesiąt lat temu ,aby tak wszyscy żyli więzienia przytułki ,domy dziecka byłyby puste,czas na nową reformacje.
~ 29-10-2010 16:52
...a tu jeszcze ciekawsze: http://www.zakroczym.info/lewicapl.html
~wolnomularz 31-10-2010 23:49
Ciekawy jestem co na to organa ścigania gdyż obnoszenie się ze szczątkami zmarłego stanowi przestępstwo w myśl jeszcze obowiązującego kodeksu karnego chyba że coś się zmieniło a społeczeństwo o tym nie wie tak że drodzy Panowie i Panie Prokuratorzy do dzieła jak was oczywiście strach nie obleciał gdyż takie z waszej strony działanie nie wymaga zawiadomienia przez kogokolwiek o popełnionym przestępstwie a jest wszczynane z urzędu co jest waszym obowiązkiem aby wszcząć czynności w celu ustalenia czy obnoszono się ze szczątkami tragicznie zmarłego Pana Popiełuszki czy nie i czy wykopano ciało wymienionego celem pobrania szczątków do tak zwanych relikwii bo jak tak to to jest przestępstwo i wszyscy w nim uczestniczacy odpowiadają karnie. A tak na marginesie to z tymi relikwiami jak sa one prawdziwe to ośmieszamy się jako Naród na skale nie tylko Europejska ale i Światową dla czego mam sie wstydzić w świecie że jestem POLAKIEM z ciemnogrodu i tłumaczyć innym że nie ja jaki inni że to pol

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group