Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7170
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rekrutacja do piątku

Czwartek, 19 marca 2020, 11:09
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2020, 12:17
Autor: DE UMJG
Jelenia Góra: Rekrutacja do piątku
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Trwa tegoroczna rekrutacja do miejskich przedszkoli i szkół podstawowych. Podobnie jak w poprzednich latach większość działań w tym zakresie odbywa się za pomocą systemu elektronicznego. Z uwagi na wyjątkowy czas zagrożenia epidemicznego zaleca się, aby rodzic lub prawny opiekun przesłał dokumenty naborowe (wniosek o przyjęcie) dziecka wraz z załącznikami w postaci wypełnionych i podpisanych skanów pocztą e–mail do placówki pierwszego wyboru w terminie do 20 marca br. zgodnie z obowiązującym Regulaminem Naboru Elektronicznego.

Przy rekrutacji do Miejskich Przedszkoli po wypełnieniu karty zgłoszenia dostępnej na www.jeleniagora.pl; (baner zatytułowany „Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2020/2021”), wydrukowaniu, podpisaniu i wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie wybranych kryteriów należy zeskanować i przesłać e-mailem a jeśli nie ma takiej możliwości dostarczyć wniosek do przedszkola I wyboru osobiście. Termin rejestracji kandydatów rozpoczął się we wtorek 3 marca 2020 r. o godzinie 8:00 a zakończy się w piątek 20 marca 2020 r. o godzinie 13:00.

Rekrutacja do szkół podstawowych w Jeleniej Górze w roku szkolnym 2020/2021:

Podobnie jak w przedszkolach termin zakończenia przyjmowania dokumentacji przez szkołę obwodową lub szkołę pierwszego wyboru trwać będzie do piątku 20 marca 2020 r. do godz. 13.00 i odbywa się również w formie elektronicznej.
Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej w terminie od do 20 marca 2020 r. mogą potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły obwodowej  swojego  dziecka  za pomocą  witryny www.jeleniagora.pl lub bezpośrednio www.jeleniagora.podstawowe.vnabor.pl, z której należy wydrukować stosowną deklarację wraz z załącznikami, zeskanować, podpisać i przesłać drogą e-mail a w sytuacji, kiedy nie będzie takiej możliwości, dostarczyć osobiście do sekretariatu danej szkoły. Obwody szkół podstawowych wynikają z uchwały nr 92.IX.2019 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 25 czerwca 2019 r. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych mających siedzibę na terenie Miasta Jelenia Góra oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych, od dnia 1 września 2019 r.

Przypominamy rodzicom dzieci o sprawdzeniu w rejonie jakiej szkoły zamieszkują aby bezwzględnie zgłosić swoje dziecko w terminie do 20 marca br. do szkoły obwodowej, jeżeli do takiej zamierzają posłać swoje dziecko

Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami, na podstawie kryteriów ustalonych w uchwale nr 292.XL.2017 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie kryteriów rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych. Analogicznie jak w przypadku dzieci zamieszkujących w obwodzie danej szkoły należy wydrukować wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły wraz z załącznikami, zeskanować, podpisać i przesłać drogą e-mail do szkoły I wyboru a w sytuacji, kiedy nie będzie takiej możliwości, dostarczyć do sekretariatu danej szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group