Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5656
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Rekordowy Bike Maraton

Piątek, 21 marca 2014, 4:26
Aktualizacja: 4:28
Autor: MDvR
Polska: Rekordowy Bike Maraton
Fot. użyczone
Już ponad 1100 osób zapisało się do startu w XIV edycji największego w Polsce cyklu zawodów rowerowych dla amatorów. W tym roku na Bike Maraton składa się 10 imprez organizowanych od kwietnia do października w najbardziej malowniczych miejscowościach Polski.

W lutym ruszyły zapisy do XIV edycji zawodów rowerowych pod nazwą Bike Maraton. W tej chwili na liście zapisanych jest 1143 osoby. W 2014 roku zorganizowanych będzie 10 wyścigów, a inauguracja cyklu odbędzie się 13 kwietnia w Miękini pod Wrocławiem. Wszyscy uczestnicy pierwszych zawodów już tradycyjnie otrzymają pamiątkową koszulkę. Zapisy do udziału w poszczególnych wyścigach Bike Maratonu odbywają się poprzez stronę www.bikemaraton.com.pl lub w biurze zawodów dzień przed startem.

100 tysięcy zawodników
W ubiegłym roku, w cyklu Bike Maraton wzięło udział w sumie ponad 12 tys. amatorów MTB, a frekwencja z każdym rokiem rośnie. - Pilnie śledzimy statystyki naszych imprez. Wiemy, że 2014 rok będzie dla nas przełomowy, bo już po kilku pierwszych wyścigach będziemy mogli powiedzieć, że od początku istnienia zawodów wystartowało w nich 100 tys. kolarzy amatorów.- powiedział Maciej Grabek, pomysłodawca i organizator cyklu Bike Maraton. Średnia frekwencja na każdych zawodach to 1000 osób, a rekordowy wyścig we Wrocławiu zgromadził w 2011 roku aż 1850 startujących.

W ramach każdej edycji, trasy i dystanse poszczególnych wyścigów są tak dobierane, by mogły wystartować osoby traktujące swoją przygodę z rowerem górskim czysto rekreacyjnie (MINI), ale także Ci, którzy dużo trenują i ścigają się na wyższym poziomie zaawansowania (MEGA i GIGA). W trakcie imprezy realizowane są kampanie edukacyjne związane z bezpieczeństwem jazdy na rowerze i poruszania się po traktach leśnych. Dodatkowo dla kibiców i najmłodszych organizowane są pokazy i zabawy rowerowe.

Nagrody za udział
Cykl Bike Maraton od lat znany jest miłośnikom kolarstwa górskiego nie tylko ze znakomitej atmosfery i dbałości o szczegóły organizacyjne, ale także z faktu, że duża część nagród przeznaczona jest nie dla zwycięzców, ale potencjalnie dla każdego startującego. W specjalnej formule TOMBOLI przyznawane są nagrody za uczestnictwo w zawodach, więc wygrać może każdy. W ubiegłym roku w całym cyklu rozdane zostały nagrody o łącznej wartości 400 tys. zł.

Po każdych zawodach trofea sportowe otrzymują także najlepsi, czyli pierwsze trzy osoby w klasyfikacji: OPEN kobiet oraz OPEN mężczyzn oraz pierwsze pięć osób w każdej z grup wiekowych określonych przez regulamin. Nowością w 2014 roku jest klasyfikacja zespołowa OPEN zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W sumie w każdej edycji nagradzanych jest blisko dwustu najlepszych zawodników i zawodniczek.

Terminarz zawodów 2014

Cały cykl Bike Maraton w 2014 r. obejmuje 10 imprez w następujących miejscowościach:
1. Miękinia (13 kwietnia)
2. Zdzieszowice (10 maja)
3. Wałbrzych (24 maja)
4. Wisła (7 czerwca)
5. Myślenice (28 czerwca)
6. Bielawa (19 lipca)
7. Szklarska Poręba (16 sierpnia)
8. Poznań (7 września)
9. Polanica Zdrój (20 września)
10. Świeradów Zdrój (4 października)

Szczegółowy program Bike Maraton 2014, informacje o trasach i wysokości opłat startowych oraz zapisy znajdują się na stronie www.bikemaraton.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group