Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6190
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rekordowe życzenia na metry dla dzieci w Empiku

Poniedziałek, 1 czerwca 2009, 19:54
Aktualizacja: 20:14
Autor: Angela
REGION: Rekordowe życzenia na metry dla dzieci w Empiku
Fot. Angela
Wszyscy ludzie, którzy dzieciom życzą dobrze, wzięli udział w ustanawianiu rekordu w pisaniu najdłuższych życzeń dla najmłodszych z całego świata. Z 692 metrami życzeń Jelenia Góra już niebawem zasłynie w książce Polskie Rekordy i Osobowości.

Atrakcji, jakie czekały dzisiaj w jeleniogórskim Empiku nie sposób wymienić. Przyszli uczniowie ze szkół, przybyły znane jeleniogórskie osobistości m.in. zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk, Urszula Liksztet z teatru, Grzegorz Jędrasiewicz z BWA i inni. Jednego wydarzenia nie sposób jednak pominąć. Jest nim ustanawianie nowego rekordu pisania życzeń dla dzieci z całego świata.

To dzięki zaangażowaniu mieszkańców już niebawem Jelenia Góra będzie słynąć z najdłuższych i najpiękniejszych życzeń. - Możemy się pochwalić to fakt, że życzenia pisane nie tylko przez jeleniogórzan, ale również turystów, którzy składali podpisy w różnych językach, m.in. rosyjskim, arabskim, niemieckim, czeskim, francuskim, angielskim – mówi Marcin Nowakowski, koordynator wydarzeń i pomysłodawca akcji.

A czego życzymy dzieciom? Przede wszystkim rodzinnego ciepła i miłości, radości, uśmiechu na twarzy, wielu prezentów, sukcesów w szkole, spełnienia marzeń i ...wygranej w lotto. Te dzieci, które nie potrafiły jeszcze pisać, malowały swoje życzenia w kształcie serca, słońca, uśmiechów, kwiatów.

Od godziny 9.00 rano do 18 popołudniu na długim papierze wpisało się kilkaset osób. Nad wszystkim czuwali przedstawiciele Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. – Dzisiaj Jelenia Góra stała się najważniejszym miejscem w Polsce, ponieważ na naszych oczach ustanawiany jest nowy rekord, rekord najdłuższych życzeń pisanych dla wszystkich dzieci świata – mówił Dionizy Zejer, kontroler wszystkich kontrolerów Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych i redaktor naczelny książki Polskie Rekordy i Osobistości, Księga Rabkolandu.

Życzenia pisane są od maleńkich do osób dorosłych, w akcję włączyły się całe rodziny. Uczestnicy akcji nie tylko przekazują standardowe życzenia, ale też przekładają na kartkę wiele ciepła i miłości, co nas jako kontrolerów bardzo buduje. Jeżeli Jeleniej Górze uda się ustanowić nowy rekord, zostanie wpisana do 10 wydania naszej księgi, która ukaże się w okolicach wielkiej nocy 2010 roku.

Już wiemy, że Jeleniej Górze udało się nowy rekord ustanowić wypisując 692 metry życzeń. Organizatorom gratulujemy pomysłu, a jeleniogórzanom i innym uczestnikom – zaangażowania!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
647
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group