Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8744
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rekord w cieniu tragedii

Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 22 stycznia 2019, 18:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rekord w cieniu tragedii
Fot. Przemek Kaczałko
Około 300 tysięcy złotych zebrały w sumie dwa jeleniogórskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 27. finału atrakcji było mnóstwo, jednak radość stłamsiły doniesienia z Gdańska, gdzie podczas "światełka do nieba" nożownik zaatakował prezydenta Pawła Adamowicza.

W Jeleniej Górze, podobnie jak w wielu innych miejscach Polski i świata, osoby z wielkim sercem od rana wspierały WOŚP. Odbywały się wydarzenia na Placu Ratuszowym, na poligonie przy Al. Solidarności, a od godz. 15:00 w JCK przy ul. Bankowej 28/30.

W tym roku puszki mają bardzo ładne rekordy. Rekordowa puszka na godzinę 18:30 miała ponad 3 tysiące złotych - mówiła w czasie przeliczania zebranych środków Marietta Matuszak, księgowa w sztabie Karkonoskiego Hufca ZHP. - Jeleniogórzanie mają gest, coraz większe serca dla WOŚP - grają z nami coraz lepiej i głośniej - dodała harcerka.
Mam nadzieję, że jeleniogórzanie dopiszą i przekroczymy pół miliona złotych, ale nawet jak będzie mniej to każde pieniądze są bardzo ważne - mówił wczoraj w JCK prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Po części artystycznej w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, wspierający inicjatywę Jerzego Owsiaka przenieśli się na Plac Ratuszowy, gdzie licytowano główne fanty przekazane przez darczyńców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się loty szybowcem z Aeroklubem Jeleniogórskim, lot balonem, skok Dream Jump Karkonosze w Kostrzycy, czy orkiestrowe torty. Największą kwotę licytacji osiągnęły lalki od Zofii Czernow (dyrektor i dyrektorowa), które poszły za 1000 zł oraz obiad w wybranej restauracji w Jeleniej Górze z prezydentem Jerzy Łużniakiem (dla 2 osób), który "poszedł" za 1100 zł.

Punktualnie o godz. 20:00 odbyło się "światełko do nieba", które tym razem nie było pokazem fajerwerków, lecz laserów. Przypomnijmy, w 2018 roku w naszym mieście oba sztaby zebrały w sumie 289 tysięcy, więc obecne 333 tysiące (może się jeszcze minimalnie zwiększyć) to nowy rekord zbiórki na WOŚP w Jeleniej Górze! Według ostatnich doniesień sztab przy Bursie Szkolnej Nr 1 zebrał ok. 170 tysięcy, a Hufiec Karkonoski ZHP 163 tysiące złotych.

AKTUALIZACJA - 11:45
Sztab Hufca Karkonoskiego ZHP zakończył liczenie i osiągnął kwotę 192 tysięcy złotych, więc całkowita suma w Jeleniej Górze to ok. 362 tysiące złotych!

Twoja reakcja na artykuł?

80
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
5
5%
Smuci
1
1%
Złości
7
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
429
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group