Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7733
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rękoma mistrzów

Wtorek, 1 grudnia 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Rękoma mistrzów
Fot. rylit
Na co dzień w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze starają się nauczyć młodzież sztuki tworzenia. Ale sami również malują rzeźbią, piszą, haftują czy tworzą grafiki. Od wczoraj można oglądać dzieła pracowników placówki na okolicznościowej wystawie.

Wystawę zorganizowano z inicjatywy Anny Strużanowskiej pracownika biblioteki szkolnej. Jak powiedziała pani Anna, celem organizowania tej pierwszej wystawy jest pokazanie uczniom jej nauczycieli z innej strony niż znają ich z zajęć szkolnych.

Początkowo ciężko było namówić co niektórych do zaprezentowania tego co sami gdzieś tam w pieleszach domowych, czy w wolnych chwilach w pracowniach szkolnych tworzą, ale po przełamaniu pierwszych lodów okazało się, że są wśród nich prawdziwi twórcy.

Na wystawie, której wernisaż odbył się wczoraj, zaprezentowało swoje prace dwunastu nauczycieli i pracowników szkoły. Na wystawie znalazły się: obrazy, grafiki wytwarzane różnymi technikami, książki, poezja, rzeźba i wyroby z drewna. Również zaprezentowano prace rękodzielnicze.

Są to różnego rodzaju haftowane obrazy, obrusy, makatki czy przedmioty zdobione techniką „decoupage”. W tych artystycznych wyrobach dominowały elementy związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Na szczególną uwagę zasługuje wystawiony na wystawie „Przewodnik po nazwach miejscowych Śródziemia”, książka nauczyciela języka angielskiego ,znawcy literatury Tolkiena.

Swoje prace pokazali Małgorzata Kasztelan, dyrektorka szkoły, jej zastępca Bogdan Helik, a także Grażyna Mielczarek, Anna Strużanowska, Anna Czaplieka, Anna Fościak, Wiesława Kubicka, Wanda Pleskot, Ewa Helik, Elżbieta Sobczak, Maciej Lercher oraz Arkadiusz Kubala.

Na wernisażu było obecne prawie całe grono pedagogiczne szkoły i nieliczni uczniowie. Jednak jak nas zapewniła dyrekcja, będą przeprowadzane specjalne lekcje wychowawcze integrujące pedagogów twórców z młodzieżą. Wystawa będzie można oglądać w czasie godzin pracy biblioteki do 7 grudnia tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group