Piątek, 14 maja
Imieniny: Justyny, Macieja
Czytających: 2030
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Referendum coraz bliżej

Czwartek, 13 sierpnia 2020, 6:02
Aktualizacja: Sobota, 15 sierpnia 2020, 10:45
Autor: WAC
Podgórzyn: Referendum coraz bliżej
Fot. WAC
Do Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze 6 sierpnia wpłynął wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Gminy Podgórzyn i Wójta Gminy Podgórzyn przed upływem kadencji.

Lista zarzutów jakie stawiane są samorządowcom przez niezadowolonych z ich rządów jest długa i dotyczy między innymi: prób zamknięcia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce, wielomilionowego zadłużenia gminy, likwidacji dopłat do opłat za wodę oraz odprowadzanie ścieków, zapowiedzi rozwiązania umowy na organizację transportu zbiorowego z MZK Jelenia Góra. Według deklaracji inicjatorów referendum, wniosek o jego przeprowadzenie poparło 1362 mieszkańców gminy. To dużo więcej niż wymagane przepisami prawa 651 osób czyli 10 procent osób uprawnionych do głosowania w gminie.

Obecnie trwa weryfikacja podpisów - mówi dyrektor jeleniogórskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Agata Rycyk. - Komisarz wyborczy ma 30 dni od dnia wpłynięcia wniosku referendalnego na podjęcie decyzji o jego przyjęciu lub odrzuceniu. Termin ten mija 7 września. Samo referendum powinno się odbyć w terminie do 50 dni od daty publikacji postanowienia komisarza wyborczego o jego przeprowadzeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego - informuje dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

61
75%
Cieszy
5
6%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
2%
Smuci
3
4%
Złości
9
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group