Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5343
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Referendalna porażka, czy zwycięstwo?

Poniedziałek, 7 września 2015, 13:24
Aktualizacja: Wtorek, 8 września 2015, 18:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Referendalna porażka, czy zwycięstwo?
Fot. Przemek Kaczałko
Około 8 proc. wyniosła frekwencja w niedzielnym (6.09) referendum ogólnopolskim, w którym były prezydent Bronisław Komorowski za zgodą Senatu zapytał społeczeństwo o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, finansowanie partii politycznych z budżetu państwa oraz kwestie podatkowe (rozstrzyganie na korzyść podatnika). To zdecydowanie za mało, by uznać głosowanie za wiążące.

W Jeleniej Górze, podobnie jak w całej Polsce, lokale referendalne świeciły pustkami. - Daleko nam do dojrzałej demokracji – uważa jeden z głosujących. - To wszystko przez polityków i media, które skutecznie zniechęciły ludzi do głosowania – dodaje jeleniogórzanka pani Alicja.

- Społeczeństwo pokazało co myśli o rozgrywkach polityków. Szkoda, bo szczytna i potrzebna inicjatywa jaką jest referendum, została użyta jako narzędzie w kampanii prezydenckiej i ludzie całkowicie odwracają się od polityki – stwierdził pan Karol z centrum Jeleniej Góry.

Aktualizacja.
W regionie jeleniogórskim do urn poszło 7,56 proc. uprawnionych do głosowania, a więc mniej niż w skali kraju (7,8 proc.). 80,59 proc. było za wprowadzeniem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu, 85,48 proc. było przeciw dotychczasowemu sposobowi finansowania partii politycznych z budżetu państwa, a za rozstrzyganiem wątpliwości co do wykładni na temat przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika było 93,30 proc. mieszkańców naszego regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group