Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8412
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Razem bezpieczniej

Sobota, 21 listopada 2009, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Razem bezpieczniej
Fot. KMP
Omówienie współpracy między czeską i polską policją było tematem czwartkowego spotkania przedstawicieli mundurowych zza południowej granicy z funkcjonariuszami z Jeleniej Góry. Wspólnie policjantom udało się zatrzymać przestępców powiązanych z kradzieżami samochodów oraz stadionowych chuliganów.

Stronę czeską reprezentował ppłk. ing. BC Pavel Langer , który awansował ze stanowiska komendanta powiatowego w Jabloncu na zastępcę komendanta wojewódzkiego w Libercu. Towarzyszyli mu naczelnik wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej w Jabloncu , rzecznik prasowy oraz tłumacz.

Naszej delegacji przewodniczył szef komendy miejskiej insp. Zbigniew Ciosmak wraz z zastępcami: mł. insp. Ryszardem Modrzykiem i podinsp. Zbigniewem Markowskim. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele służb kryminalnych i prewencji.

– Było to spotkanie podsumowujące dotychczasową współpracę policji obu krajów, która rozpoczęła się w ubiegłym roku. Głównym celem tej współpracy jest zwalczanie przestępczości transgranicznej, pomoc w imprezach masowych o podwyższonym ryzyku odbywających się w Jabloncu i Jeleniej Górze oraz wspólne patrole polsko-czeskie – informuje podisnp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji jeleniogórskiej.

W 2008 roku zrealizowano łącznie 30 wspólnych patroli , w których uczestniczyło 43 jeleniogórskich funkcjonariuszy, a roku bieżącym do tej pory zrealizowano 40 wspólnych służb, z czego 22 po stronie polskiej i 18 po stronie czeskiej. Wspólne patrole można było zobaczyć w Jeleniej Górze, w Szklarskiej Porębie, Karpaczu i Kowarach.

Dzięki ścisłej współpracy udało się zrealizować kilka spraw w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej oraz ustalić chuliganów stadionowych , np. podczas meczu Karkonoszy z Górnikiem Wałbrzych.
Realizowane są również wspólne ćwiczenia , których celem jest sprawdzenie w praktyce procedur, np. pościgu transgranicznego oraz sprawdzenie szybkości i sprawności przepływu informacji pomiędzy Jelenią Górą a Jabloncem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group