Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5442
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ratuszowe lato w klasycznych rytmach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 12 lipca 2009, 8:41
Aktualizacja: 18:41
Autor: Nat
Fot. Nat
Jeleniogórski Rynek rozbrzmiewał wczoraj koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Straussorchester. Powiało klimatem dawnych czasów, a słuchacze nagradzali perfekcję lokalnych wirtuozów.

Straussorchester tworzą: Mirosław Kisiołek (skrzypce I), Grzegorz Kisiołek (skrzypce II), Teresa Kisiołek (altówka), Maria Koralewska (wiolonczela), Krzysztof Kucharski (kontrabas), Róża Wysocka (fortepian) i Anna Skóra (partie wokalne, mezzosopran). Jednak wczoraj zespół wystąpił w zmienionym składzie.

Zespół zagrał fragmenty ludowej muzyki węgierskiej i rumuńskiej oraz utwory Haydna, Mozarta i Beethovena. W Rynku zebrała się spora publika tworzona przez mieszkańców Jeleniej Góry i jej turystów. Z uwagą wysłuchiwali septet podziwiając ilość pracy włożoną w przygotowanie koncertu. Na zakończeniu pojawiły się oczywiście gorące brawa i aplauz, po czym wszyscy się spokojnie rozeszli.

Koncerty w cyklu "Ratuszowe lato" będą odbywały się w Rynklu do końca wakacji. W razie deszczu impreza zostanie przeniesiona do sali JCK przy ulicy Bankowej. Za tydzień (18 lipca) zagra zespół Limbo.

Takie działania powinny się odbywać nie tylko w wakacje, ale też w pozostałych ciepłych miesiącach. Nadaje to naszemu miastu doskonały klimat, a przy okazji każdy mieszkaniec ma możliwość chłonięcia innej niż mechaniczna muzyki w scenerii starówki i na świeżym powietrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

ago. 12-07-2009 9:04
I o to chodziło! :-) Czyli można obejść się bez decybeli, a publiczność i tak przyjdzie, usłyszawszy piękne dźwięki! Okazuje się, że taka muzyka również przyciąga, i to i turystów, i mieszkańców. :-)
rymcycymcy 12-07-2009 11:30
Tylko jak przy tym tańczyć pogo ? ;)
~Zabobrze 12-07-2009 11:51
Jelenia Góra ma jedną wadę, a mianowicie brak reklamy trafiającej do społeczeństwa jeleniogórskiego bo osobiscie rozmawiając ze znajomymi nikt nie słyszy o żadnych koncertach czy eventach, no chyba że jest już po fakcie . Dla człowieka który pracuje i chiałby się oderwać na chwilkę od problemów życia codziennego podejscie do sprawy marketingowo jest bardzo ważne! Dla tego życze wszystkim rekalmy :D hehe
~mason 12-07-2009 11:56
Ładny koncert, dobrzy muzycy, profesjonaliści - co było widać i słychać. Słuchałem z wielka przyjemnością. Ten zespół grał w poprzednich latach w Parku w Cieplicach. Teraz tam organizatorzy przerzucili się na zapraszanie grup rockowych. Nie jestem przeciwnikiem mocnego grania ale dajcie nam w Cieplicach również taka muzykę. Odpręża, uspokaja, daje wypoczynek duszy.
ago. 12-07-2009 12:03
Imprezy z pogo powinny być na stadionie, tak jak na całym świecie. Stadiony są na następujących ulicach: Grunwaldzkiej, Lubańskiej i Złotniczej. Tam jest dużo miejsca i babcie z dziadkami tam się raczej nie wybiorą, aby gadać, że im tam też przeszkadza muzyka. ;-)
piipi 12-07-2009 15:19
~Muzyka klasyczna ..jest *NAJpiekniejsza,bo wycisza czlowieka ! Taki rodzaj muzyki .. to pasuje do naszych z pl.Ratuszowego mieszkancow !
~ik 12-07-2009 15:21
Zgadzam sie z "zabobrze" jelenia pod wzgledem reklamy swoim imprez kuleje i to bardzo. Zazwyczaj o wszystkim czlowiek dowiaduje sie po fakcie ;/
piipi 12-07-2009 19:01
"Muzyka (..) jest czyms wiecej.Mozna poznac czlowieka po muzyce,jak slucha" ..*piekna owacja na stojaco ! (..patrz.zdj.5)
~grr 13-07-2009 1:56
zgadzam sie w 100% z opinia "zabobrze"...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group