Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3836
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ratuszowe lato w klasycznych rytmach

Niedziela, 12 lipca 2009, 8:41
Aktualizacja: 18:41
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: Ratuszowe lato w klasycznych rytmach
Fot. Nat
Jeleniogórski Rynek rozbrzmiewał wczoraj koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Straussorchester. Powiało klimatem dawnych czasów, a słuchacze nagradzali perfekcję lokalnych wirtuozów.

Straussorchester tworzą: Mirosław Kisiołek (skrzypce I), Grzegorz Kisiołek (skrzypce II), Teresa Kisiołek (altówka), Maria Koralewska (wiolonczela), Krzysztof Kucharski (kontrabas), Róża Wysocka (fortepian) i Anna Skóra (partie wokalne, mezzosopran). Jednak wczoraj zespół wystąpił w zmienionym składzie.

Zespół zagrał fragmenty ludowej muzyki węgierskiej i rumuńskiej oraz utwory Haydna, Mozarta i Beethovena. W Rynku zebrała się spora publika tworzona przez mieszkańców Jeleniej Góry i jej turystów. Z uwagą wysłuchiwali septet podziwiając ilość pracy włożoną w przygotowanie koncertu. Na zakończeniu pojawiły się oczywiście gorące brawa i aplauz, po czym wszyscy się spokojnie rozeszli.

Koncerty w cyklu "Ratuszowe lato" będą odbywały się w Rynklu do końca wakacji. W razie deszczu impreza zostanie przeniesiona do sali JCK przy ulicy Bankowej. Za tydzień (18 lipca) zagra zespół Limbo.

Takie działania powinny się odbywać nie tylko w wakacje, ale też w pozostałych ciepłych miesiącach. Nadaje to naszemu miastu doskonały klimat, a przy okazji każdy mieszkaniec ma możliwość chłonięcia innej niż mechaniczna muzyki w scenerii starówki i na świeżym powietrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group