• Niedziela, 8 grudnia 2019
  • Godz. 16:09
  • Imieniny: Marii, Wirgiliusza, Makarego, Światozara
  • Czytających: 6929
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ratują Puchar Świata

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 17:18
Aktualizacja: Wtorek, 14 stycznia 2014, 14:59
Autor: Org
Fot. użyczone
Dziś w Szklarskiej Porębie–Jakuszycach blisko 30 ochotników przesypywało śnieg z lasu na trasy, na których w weekend odbędą się zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym.

- Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli do nas z łopatami, szpadlami, kilofami i przede wszystkim z dobrymi chęciami! Są wśród nich pracownicy sklepów i wypożyczalni. Dziękujemy także naszym lokalnym restauracjom za posiłki i ciepłą herbatę oraz za transport śniegu. Jeśli w nocy z wtorku na środę spadnie śnieg, to w środę od rana wracamy do pracy na trasach – mówi Tomasz Hucał, organizator akcji. Mile widziany będzie każdy, kto zechce przyłączyć się do tej akcji.

Praca wolontariuszy jest bardzo cenna, bo na trasach jest mało śniegu. Opady w nocy z soboty na niedzielę zapewniły warunki do biegania w kilku miejscach, szczególnie tam, gdzie podłoże jest asfaltowe, a trasy równe. Ale na Polanie Jakuszyckiej, gdzie rywalizować będą uczestnicy Pucharu Świata, wystaje jeszcze trawa. Zaczyna się więc zwożenie śniegu z innych tras (m.in. z Dolnego Duktu) – na Polanę.

W planach była produkcja śniegu z armatek wodnych w Harrachovie oraz Szklarskiej Porębie, ale niestety wilgotność jest zbyt wysoka i nie da się produkować białego puchu, przynajmniej w takiej ilości, która rozwiązałaby problemy organizatorów Pucharu Świata z powodu braku naturalnych opadów.

Puchar Świata w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach odbędzie się 18 i 19 stycznia w sprincie techniką dowolną oraz na 10 i 15 km klasykiem (panie pobiegną na krótszym dystansie).

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Tomasz Hucał 13-01-2014 21:18
Organizatorami akcji byliśmy my wszyscy, którzy chwyciliśmy za łopaty. Ja tylko napisałem o tym na kilku portalach i wraz z moim przyjacielem Zbyszkiem Galikiem rozdawałem łopaty:) Dziękuję wszystkim - byliście cudowni! Pamiętajcie o tym w weekend podczas zawodów PŚ!
~ 14-01-2014 1:37
brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group