Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4286
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ratownik na bani zatrzymany

Czwartek, 27 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 27 lipca 2006, 21:23
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Ratownik na bani zatrzymany
Fot. Archiwum
Pijanego ratownika, który czuwał na bezpieczeństwem kąpiących się w basenie w Janowicach Wielkich przyłapali w czwartek policjanci podczas kontroli kąpieliska.

Nietrzeźwy mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa podczas akcji, której celem jest sprawdzenie kąpielisk, zarówno dzikich, jak i strzeżonych, w Jeleniej Górze i okolicach.

– Kąpielisko w Janowicach jest strzeżone. Dlatego zaszokował nas fakt, że ratownik był pijany. Jego kolega na widok patrolu policji i straży pożarnej uciekł – informuje sierż. sztab. Danuta Razmysłowicz.

Na pracę ratownika skarżyły się osoby, które pływały w basenie, jednym z nielicznych kąpielisk w okolicach Jeleniej Góry, gdzie nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa kompetentna osoba.

Ratownikowi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego grozi dyscyplinarne zwolnienie z pracy. Policja nie wyklucza, że zostanie mu postawiony zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia osób, których mężczyzna pilnował. Zatrzymany może także stracić uprawnienia ratownicze.

Okoliczności zajścia sprawdzają policjanci. W czwartek basen został zamknięty. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie można się tam kąpać w najbliższych dniach.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group