Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5378
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Raperzy uczą jak nie zmarnować życia

Środa, 26 września 2018, 7:02
Aktualizacja: Czwartek, 27 września 2018, 7:07
Autor: MW
Region: Raperzy uczą jak nie zmarnować życia
Fot. Użyczone
Zespół Rymcerze odwiedza w tym tygodniu szkoły w Jeleniej Górze oraz pobliskich miejscowościach. Od początku działalności dotarli już ze swoim projektem „Nie zmarnuj swojego życia” do 270 000 uczniów podczas prawie 500 spotkań. Ambasadorami przedsięwzięcia są znani aktorzy i sportowcy, m.in. Maciej Musiał i Jerzy Dudek.

Dla Rymcerzy nie ma tematów tabu. Sami wiele przeżyli i wiedzą, jak ciężki start mają niektórzy. Od pięciu lat spotykają się młodzieżą i pomagają im zmierzyć się z problemami.

– Motywujemy ich do nauki i do rozwijania swoich pasji – tłumaczy Dj Yonas. W tegorocznej edycji projektu „Nie zmarnuj swojego życia” artyści odwiedzą 120 szkół i placówek wychowawczych. Do miast, do których zawitają Rymcerze dołączyła po raz kolejny Jelenia Góra. – Spotykamy się z młodzieżą z całej Polski, ale zawsze cieszę się gdy mogę porozmawiać z dzieciakami z mojego miasta – zapewnia pochodzący z Jeleniej Góry raper Bęsiu. W tym tygodniu raperzy odwiedzą sześć placówek w Jeleniej Górze, po dwie w Lubinie i Szklarskiej Porębie oraz po jednej w Mysłakowicach i Starej Kamienicy.

„Nie zmarnuj swojego życia” to sztandarowy projekt Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Łukasz Bęś (Bęsiu) i Jonatan Blank (Dj Yonas) pokazują uczniom jak unikać uzależnień i wzmacniać poczucie własnej wartości. Celem spotkań jest przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród osób w wieku 11-19 lat, będących uczniami placówek edukacyjnych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii oraz wychowankami zakładów poprawczych oraz domów dziecka na terenie całego kraju.

Podczas dwugodzinnego spotkania, mini-wykłady o charakterze profilaktycznym przeplatają się z muzyką Rymcerzy – rapem z wartościami. Od 15 czerwca do 31 grudnia projekt dotrze do ponad 10 000 uczniów i wychowanków.

Inicjatywę objął patronatem honorowym Minister Sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Dziecka. Ambasadorami projektu „Nie zmarnuj swojego życia” są znani aktorzy (Maciej Musiał, Marcin Kwaśny, Dominika Figurska), sportowcy (Jerzy Dudek, Tomasz Adamek) oraz wokalista amerykańskiego zespołu „P.O.D.” – Sonny Sandoval.

Kim są Rymcerze? To popularny zespół rapowy z pozytywnym przekazem. W zeszłym roku wydali swój pierwszy album pt. „Nie zmarnuj swojego życia”, który zadebiutował na 4. miejscu wśród najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Więcej informacji o projekcie:
www.rymcerze.pl
https://www.facebook.com/Rymcerze/

Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia" jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1159
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group