Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8790
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rajd zdewastował las?

Wtorek, 14 maja 2019, 6:03
Aktualizacja: Środa, 15 maja 2019, 6:11
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rajd zdewastował las?
Fot. Czytelnik
To skandal, jak teraz wygląda las w okolicy ul. Granicznej po ostatnich wyścigach terenówek – mówią mieszkańcy tej części Jeleniej Góry. Są zbulwersowani spustoszeniami, jakie ich zdaniem pozostawili po sobie uczestnicy imprezy „200 pieczątek w 24 godziny”. – Brak słów, kto na to pozwolił, ten powinien naprawić szkody z własnych pieniędzy. Jeździli jak wariaci po tych lasach, niszcząc wszystko po drodze – wytykają.

Impreza, o której mówią nasi Czytelnicy odbyła się w miniony weekend. Około 60 załóg zgromadziło się na terenie bazy w pobliżu zbiornika wodnego Balaton, skąd ruszali na trasę. Uczestnicy z różnych stron Polski mieli za zadanie zdobyć jak najwięcej spośród 200 pieczątek umieszczonych na terenach leśnych.

Po zakończeniu zawodów do naszej redakcji dotarło wiele sygnałów o zniszczeniach i dewastacjach terenów leśnych podczas rajdu.

Drogi leśne po przejeździe aut są totalnie zryte, krzaki połamane, a hałas wypłoszył dzikie zwierzęta – mówi pan Jacek. - I to wszystko działo się w okresie lęgowym ptaków. To smutne, że dla czyjejś rozrywki nie szanuje się przyrody - podkreśla.

Organizator zawodów Andrzej Wójcik jest zaskoczony burzą jaka powstała po ich zakończeniu

To nie jest pierwsza taka impreza w tym rejonie i nigdy nie wzbudziła takich kontrowersji - mówi A. Wójcik. - Odbywała się legalnie, za zgodą władz Jeleniej Góry.To normalne, że gdy drogami przemieszczają się pojazdy to gałąź jakiegoś krzaku może się złamać. Połamane drzewa i pnie leżały w tej okolicy już przed rozpoczęciem imprezy. Przed zawodami z terenu, gdzie była ich baza sprzątnęliśmy masę śmieci. Gdy na czworaka wyciągałem różne nieczystości mieszkańcy przyglądali się lub odwracali głowę i nie było chętnych, aby mi pomóc. Teraz te same osoby mnie krytykują

Jak zapowiada organizator, sprzątanie terenu jeszcze się nie skończyło. Niebawem z lasu znikną wszystkie pieczątki, a szkody zostaną usunięte

Skargi od mieszkańców trafiły też do Straży Miejskiej.

Nasz patrol udał się na miejsce i wykonał dokumentację fotograficzną rejonu, gdzie odbywała się impreza - mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej Jacek Winiarski. - Notatka na ten temat trafi do odpowiedniego wydziału Urzędu Miasta celem wyjaśnienia całej sytuacji - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

8
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
3
3%
Smuci
22
22%
Złości
63
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (101)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
233
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group