Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 6868
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rajd przygodowy 360°

Wiadomości: Jelenia Góra i okolice
Piątek, 4 czerwca 2010, 20:36
Aktualizacja: Sobota, 5 czerwca 2010, 15:46
Autor: arec
Fot. Robert Ignaciak
Z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze wystartowali dziś zawodnicy biorący udział w rajdzie przygodowym Timex Rajd 360°. Zawody organizuje Team 360, współorganizatorem jest Miasto Jelenia Góra.

Początkowo organizatorzy planowali start zawodników na dwóch trasach: dłuższej o długości 360 km i krótszej o dystansie 160 km. Niekorzystna pogoda zniechęciła jednak część startujących i Team 360 postanowił, że rajd odbędzie się tylko na trasie krótszej.

Zawody otworzył zastępca Prezydenta Miasta Miłosz Sajnog, który życzył zawodnikom powodzenia. O godzinie 17 rozpoczęła się rywalizacja. Najpierw podczas biegu na orientację zespoły musiały na terenie Jeleniej Góry odnaleźć 5 punktów kontrolnych. W różnych częściach miasta mogliśmy zatem zobaczyć zawodników z numerami na koszulkach i mapami w ręku, którzy szukali wyznaczonych przez organizatorów miejsc. Najepsi odnaleźli wszystkie punkty kontrolne w 40 minut.

Następnie po podbiciu kart na Placu Ratuszowym startujący chwycili plecaki i ruszyli do punktu nr 2 przy ul. Sudeckiej. Tam zaczynał się odcinek, który należało pokonać na rolkach. W Łomnicy znów pieszo udali się do Janowic Wielkich gdzie rozpoczął się odcinek kajakowy. Później czeka ich kolejny etap pieszy, a następnie rowerowy.

Prawdopodobnie rano pierwsi zawodnicy będą się zmagać z zadaniami specjalnymi, wśród których organizatorzy wymieniają: wspinaczkę, przeprawę przez rzekę, eksplorację sztolni oraz wychodzenie po linie i zjazd w wysokim przyrządzie.

Meta zlokalizowana jest przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”. Planowane przybycie zespołów do celu wyznaczono jutro w godzinach 16-18.

Na stronie internetowej www.team360.pl na bieżąco podawana jest kolejność w jakiej zespoły przybyły do wyznaczonych punktów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1967
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group