Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5941
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rajd Polski: Abramowski/Włoch drudzy w swojej klasie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości: Rajd Polski
Środa, 28 września 2011, 22:10
Aktualizacja: Czwartek, 29 września 2011, 23:42
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Rajd Polski to najważniejsza impreza w kraju – Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski, rajd kandydujący do WRC. Pomimo uzyskania wspaniałego wyniku, jakim jest drugie miejsce w grupie N i klasie N4, zawodnicy Gulf Poland Rally Team Marcin Abramowski, a także jeleniogórski pilot Łukasz Włoch nie są do końca zadowoleni.

Rajd zaczął się bardzo dziwnie, od przesunięcia naszej załogi Gulf Rally Team z osiemnastej pozycji startowej na koniec stawki. Powodem był numer VIN, który nie był Europejski tylko z USA. Jak wiemy numer ma największy wpływ na osiągi samochodu - tak samo jak szóstki w numerze rejestracyjnym. Organizator tłumaczył to przepisami RME. Jednak w świetle tych samych przepisów przeniósł inną załogę z końca stawki na nasze miejsce. Nie zważał też na przepis mówiący o umożliwieniu równej walki. Bo to nie jest równa walka na szutrowej nawierzchni, gdy pomiędzy konkurentami przejedzie około 20 samochodów z napędem na przednią oś. Mimo wszystko nie poddawaliśmy się. Jechaliśmy swoje, notując jak na warunki panujące na drodze kilka dobrych czasów. Oczywiście nie obyło się bez przygód, złapaliśmy kapcia, a wymiana koła na grząskim terenie trwała 7 minut. Później problemy z hamulcami, a właściwie z ich brakiem, kilka wycieczek poza drogę mocno dekoncentrowało. Fajnie jechało mi się z Włochem, super dyktował, podjął dobrą decyzje o wymianie koła na odcinku. Powtarzał że rajd jest długi i wszystko może się zdarzyć. Miał racje, bo konkurencja też miała problemy. Zawody udało się zakończyć na drugim miejscu w grupie N. Wynik dedykujemy firmom Gulf OIL, Olpol Olsztyn, RM Motors, AutoAuto.pl, EMD – wyznaje Marcin Abramowski.

Piękne trasy i wspaniały doping kibiców, których nie było tak wielu jak w poprzednich latach. Dobra praca biura rajdu, to jedyne rzeczy, które mogę komplementować. Reszta, gorzej jak w trzeciej lidze biorąc za przykład Rajd Kormoran, na którym była wspaniała atmosfera, prezentacja zawodników. Jedyne gdzie się czuło, że rajd jest wyższej rangi to wszechobecne bramki, gdzie sprawdzano bilety. Począwszy od ceremonii startu, na której pan komentator chyba nie bardzo mógł się przestawić z F1 na rajdy, poprzez ustawienie na liście startowej. Zabezpieczenie odcinków, na których często można było spotkać chodzących ludzi, tekturowe postacie reklamujące jednego z zawodników. Przez to też złapaliśmy kapcia i odnotowaliśmy dużą stratę, ale taki jest sport i nie zawsze jest dobrze. Mimo tego namawiałem do utrzymania tempa i to się opłaciło. Zajęliśmy drugie miejsce w N4, mimo to przyjeżdżając na metę nie dostaliśmy pucharów. A pan z F1, który komentował powiedział. że jesteśmy z Warmii i jakoś zapomniał podać naszej pozycji. Być może dlatego że spieszył się na konferencję prasową. Nikt nie podszedł, nie podał ręki i nie powiedział fajnie Was widzieć na mecie. Wiem, że wielu nie spodoba się to co powiedziałem, ale mam dosyć robienia dobrej miny do złej gry – komentuje Łukasz Włoch.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Jelonki 29-09-2011 8:04
Lukasz..........Gratul !!!!!!!!! Pozdro!!!!!!!!!!!!!!
~ 29-09-2011 9:20
Uwielbiam tego Włocha. Jedzie grubo, nie patyczkuje się z władzą PZM. Taki gość powinien się zająć sportem w naszym mieście. Coś nie wierze w te problemy z hamulcami. Samochód hamuje, a jednak wypada z trasy.
~ 29-09-2011 13:49
Do zobaczenia na Lausitz. Dawać czadu.
~ 29-09-2011 15:02
chłopaki chyba nie jada lausitz:(
~ 29-09-2011 16:42
Jak to nie jadą? Są zgłoszeni grupą A. Zresztą tam mam się rozstrzygnąć tytuł, a są na drugim miejscu. To by było głupie, jakby nie jechali.
tubylec 29-09-2011 17:29
To, że są zgłoszeni nie oznacza, że będą startować. Tym razem doktora Abrama nie zobaczymy na niemieckich szutrach...
~ 29-09-2011 19:31
Jaki jest powód? ktoś coś wie nie ma żadnego info.
~a gr 5-10-2011 21:08
pawel i tak najlepszy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group