Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7509
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Raj dla narciarzy, ale będzie tłoczno na drogach

Piątek, 4 marca 2011, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: KMP
Dziś na Polanie Jakuszyckiej zaczynają się wydarzenia związane z zaplanowanym na jutro XXXV Biegiem Piastów. W rejonie Szklarskiej Poręby i Jakuszyc mogą wystąpić utrudnienia na drogach.

Organizator przygotował parkingi, przy których służbę będą pełnić policjanci. Głównie są to parkingi dla autobusów i pojazdów, którymi przyjedzie, co najmniej dwóch zawodników. Pozostałe osoby będą parkować w miarę wolnych miejsc na parkingach i na jezdni wzdłuż drogi krajowej nr 3.

Mając na uwadze, że cały czas będzie odbywał się ruch z Czech przez Jakuszyce – Harrachov, w tym samochodów ciężarowych spodziewamy się w tych godzinach chwilowych zatorów, który będziemy na bieżąco rozładowywać. Policja apeluje do kierowców samochodów ciężarowych, aby w tych dniach wybierali inne przejścia graniczne, ponieważ w sytuacji utrudnień w ruchu te mogą być kierowane na najbliższe parkingi przed Szklarską Porębą – zapowiada podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podisnp. Edyta Bagrowska: – W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli.

Policjanci przypominają także, że masowa impreza to świetna okazja dla złodziei, którzy lubią tłok. Dlatego uczestnicy i kibice Biegu Piastów powinni zachować ostrożność i mieć na oku swoje mienie. Trzeba dokładnie zamknąć auto i nie pozostawiać w nim cennych przedmiotów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group