Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 1943
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radzili o turystyce

Wiadomości: Podgórzyn
Czwartek, 24 stycznia 2019, 6:42
Aktualizacja: Piątek, 25 stycznia 2019, 6:47
Autor: WAC
Fot. WAC
Tematom związanym z turystycznym rozwojem regionu oraz współpracy samorządu powiatu z gminą poświęcone było pierwsze w tej kadencji wyjazdowe posiedzenie komisji turystyki, sportu i promocji Rady Powiatu Jeleniogórskiego, które odbyło się wczoraj (23.01) w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie

Wyjazdowe posiedzenia komisji mają być stałym elementem pracy Rady Powiatu Jeleniogórskiego w niedawno rozpoczętej kadencji. Podobne spotkanie odbywały się już w czasach, gdy starostą był Jacek Włodyga. Wczorajsze posiedzenie odbywało się w trzech odsłonach. Najpierw obradowali członkowie komisji, w drugiej części uczestniczyli samorządowcy z Podgórzyna, w trzeciej - dołączyli przedstawiciele różnych lokalnych organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i sołtysi.

Powiat ma być bliżej swoich gmin, nie zamykać się we własnym gronie - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Chcemy wprowadzić nową jakość, która z pewnością przysłuży się dla powiatu i jego mieszkańców. Jest to pierwsze z cyklu spotkań. Następne jest już zaplanowane w gminie Stara Kamienica, potem w Szklarskiej Porębie. Następnie chcemy odwiedzić każdą z gmin, nie pomijając żadnej z nich. Tematyka dzisiejszych obrad nie dotyczy tylko turystyki i promocji. Rozmawialiśmy między innymi o rewitalizacji połączeń kolejowych, w tym przebiegającej częściowo przez gminę Podgórzyn linii kolejowej do Karpacza, wspólnych publikacjach oraz inwentaryzacji ścieżek rowerowych, znajdujących się na terenie poszczególnych gmin powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~c 24-01-2019 11:23
Radzić zawsze można. Zamiast robić.
~Real 24-01-2019 17:07
...Może już lepiej nie radźcie. Nic z tego nie wynika; tylko kasa gdzieś znika.
~Iwona Niedźwiedzińska 24-01-2019 19:40
Szkoda tylko , że o takich zdarzeniach nie wiedzą wszyscy - którym ten temat zawsze jest bliski i mają też swoje wpostrzeżenia. Zwłaszcza , że turystyka była i jest ich pasją :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group