Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7343
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radośnie przed Bożym Narodzeniem

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 23 grudnia 2006, 10:33
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Przy Misterium Narodzenia Pańskiego, jasełkach oraz występie szkolnego chóru – w takiej atmosferze życzyli sobie „wesołych świąt” uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

– Oprawę muzyczną przygotował szkolny zespół instrumentalny pod kierunkiem Olgierda Hryniewickiego – poinformowała nauczycielka języka polskiego Joanna Bialuk.

Szkolny chór niedawno temu przyjechał ze swojego debiutu poza Jelenią Górą: wziął udział w I Kolędowym Przeglądzie Chórów Szkolnych Regionu Dolnośląskiego i Lubuskiego pod patronatem Narodowego Centrum Kultury oraz Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Impreza odbyła się w Legnicy.
Nie było formalnych laureatów, ale uczniowie „dwójki” jako pierwsi zostali zaproszeni na koncerty poza Jelenia Górą, co jest dla szkoły szczególnym wyróżnieniem.

Podczas świątecznej uroczystości wystąpiła też grupa uczniów z klasy pierwszej, która zaprezentowała układ baletowy. Nad taneczną sekcją czuwa Cezary Hobgarski.

Uczniom w przygotowaniu do wystawienia świątecznych spektakli pomogli nauczyciele. Religijne treści nadzorowali ks. Andrzej Łuczyński i s. Renata Gostomska, zaś jasełka z kl. III przygotowała B. Kozyra.
Dekoracjami zajęły się Izabela Robaszkiewicz oraz Krystyna Jelinek i uczniowie.

Rodzinnej atmosfery spotkania dopełniły życzenia świąteczne i podzielenie się opłatkiem.

Korzystając z okazji Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku redakcji portalu Jelonka.com oraz wszystkim czytelnikom i Internautom.
Wzajemnie! Bardzo dziękujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~maribo 23-12-2006 11:41
Rzeczywiście, koncert był piękny. Gratulacje dla nauczycieli i uczniów!
~adam 23-12-2006 15:08
Gratuluję kierownictwu szkoły i pedagogom. Mam jednak pytanie - czy ktoś jeszcze pamięta że w tej szkole właśnie - tradycje chóralistyki rozwinął i umocnił pan Franciszek Kosch . Dzięki niemu w przedostatniej dekadzie ub. wieku działał tu i odnosił sukcesy w kraju i za granicą 60 osobowy chór chłopięco-męski (w tym 40 uczniów z tej SP). Gdy F. Kosch przeniósł się do SP 11 - zjawiskowy nie tylko w regionie zespół zaczął się rozpadać - a dziś pozostały po nim zaledwie odległe wspomnienia i fotografie z koncertów w Finlandii, Niemczech i Francji - co mogą potwierdzić wychowankowie, obecnie dorośli już ludzie ! Pan dyrygent F. Kosch (uczeń i absolwent S. Stuligrosza), prowadzi obecnie chór nauczycielski w Złotoryi - dlaczego nie w Jeleniej Gorze, oto jest pytanie ?
~hm 23-12-2006 19:58
ahhh kochana 2ka :)
~lolek 24-12-2006 11:08
abuhehehe moja buda o lol f...ry
~Georgia 30-12-2006 17:18
szkoda, że mnie nie było na tym koncercie, a chciałam iść... w końcu dopiero co skończyłam ta szkołę, znam tych nauczycieli i też byłam w chórze i pamiętam kilka tych Wigilii Z Dwójką
~absolwentka xDD 4-01-2007 15:45
jejku... co te osoby z zespołu mają na szyi ? ;p tez byłam w zespole... rok temu xDD czas świetności zespołu ;p
~:)) 13-10-2007 9:49
Ci z zespołu mają żaboty :))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group