Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7479
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radosne Mikołajki

Niedziela, 8 grudnia 2019, 9:14
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2019, 6:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radosne Mikołajki
Fot. Przemek Kaczałko
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze oraz studenci pedagogiki Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, zadbali o moc atrakcji i uśmiechy na twarzach dzieci. W gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Skłodowskiej–Curie przeprowadzili szereg gier i zabaw, a zwieńczeniem spotkania było spotkanie ze Świętym Mikołajem!
Istotny jest udział wolontariuszy z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, którzy zaangażowali się w oprawę artystyczną zabawy tj. prowadzenie gier, zabaw i wizytę Mikołaja. Zabawa Mikołajkowa ma na celu pokazanie najmłodszym, jak miło spędzić czas, stworzyć radosną atmosferę oraz po prostu wzbudzić uśmiech na twarzach dzieci, aby w tym dniu czuły się szczęśliwe i radosne - dodała Ewa Olk, pracowniczka socjalna z MOPS.
Przygotowaliśmy dużo zabaw ruchowych, integrujących. Będziemy śpiewać i tańczyć razem. Mamy też strefę sportową, gdzie będziemy ćwiczyć celność rzutów, szybkość i zręczność - wymieniała Natalia Łobocka, studentka pedagogiki w KPSW. - Myślę, że to dla nas świetna okazja, aby zdobywać doświadczenia w pracy z dziećmi - dodała N. Łobocka.

Zabawa pod hasłem "Mikołaj Dzieciom" organizowana jest cyklicznie od wielu lat przez MOPS w Jeleniej Górze. Wzięło w niej udział 50 dzieci w wieku 6-11 lat. W harmonogramie był poczęstunek, zabawa przy akompaniamencie muzyki, konkursy z nagrodami dla wszystkich, wręczenie prezentów przez Mikołaja (książki, wyprawka szkolna, zabawki, słodycze).

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu jeleniogórskiego samorządu, uprzejmości dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury - Macieja Cytarzyńskiego, który użyczył nieodpłatnie salę oraz licznych sponsorów: Galeria Nowy Rynek, Galeria Sudecka, Auchan, Cukiernia Bristolka, Tadeusz Gołębiewski, Hurtownia warzyw i owoców "Jelfrut", Simet S.A., Jelenia Plast sp.z o.o., Termy Cieplickie i Zorka sp.z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group