Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6671
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Radni wojewódzcy obradowali. O absolutorium, stypendiach i znieczuleniach porodowych

Wtorek, 5 lipca 2011, 8:20
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
DOLNY ŚLĄSK: Radni wojewódzcy obradowali. O absolutorium, stypendiach i znieczuleniach porodowych
Fot. UMWD
Radni udzielili zarządowi województwa absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2010 z wynikiem dziewiętnaście głosów „za”, siedem „przeciwko” i siedem wstrzymujących się od głosu. Uchwalono też stypendia dla uzdolnionych uczniów i znieczulenia zewnątrzoponowe podczas porodu.

XI sesję Sejmiku Województwa Dolnośląskiego otworzyły informacje i komunikaty Przewodniczącego Sejmiku Województwa Jerzego Pokoja i Marszałka Województwa Rafała Jurkowlańca. Pierwszym z punktów obrad było rozpatrzenie sprawozdania finansowego województwa za 2010 rok oraz przedstawienie informacji z wykonania budżetu i stanu mienia w minionym roku. Po głosowaniu, radni udzielili zarządowi absolutorium.

Uchwalono też stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w województwie z funduszy programu POKL - w ramach poddziałania 9.1.3. – Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Radni przyjęli również program wprowadzający znieczulenia zewnątrzoponowe podczas porodu. Zgodnie z nim w dziesięciu dolnośląskich szpitalach, w tym w Jeleniej Górze, znieczulenie porodowe będzie bezpłatne. Dodatkowo trzy inne placówki, w których nie ma porodówek, dostaną dofinansowanie na aparaturę do opieki nad noworodkami. Będą to m.in. urządzenia ułatwiające pilnowanie noworodków leżących w szpitalnych salach. Program będzie kosztował rocznie ok. 2,5 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group