Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4024
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Radni przekonali rodziców

Czwartek, 16 maja 2019, 6:05
Aktualizacja: Sobota, 18 maja 2019, 7:04
Autor: WAC
Piechowice: Radni przekonali rodziców
Fot. WAC
Nie będzie przymusowego przenoszenia uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach do Szkoły Podstawowej nr 2. Dzięki zaangażowaniu grupy radnych, udało się przekonać wystarczającą liczbę rodziców do dobrowolnego przepisania swoich dzieci do startującej we wrześniu podstawówki.

Uchwała, której ideą było przeniesienie klas III i VI z SP nr 1 do SP nr 2 znalazła się w programie wczorajszej (15.05) sesji piechowickiej Rady Miasta. W ten sposób władze miasta chciały rozwiązać patową sytuację związaną z faktem, że zdecydowana większość rodziców dzieci z SP nr 1 nie wyrażała zgody, aby kontynuowały one od września naukę w nowo utworzonej SP nr 2. Była to swoista forma ich sprzeciwu przeciwko podjętej przez samorząd próbie przymusowego załatwienia sprawy, bez konsultacji z rodzicami. Przełomu nie przyniosły kolejne spotkania organizowane przez samorząd, także z udziałem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Nad organem prowadzącym zawisło w ostateczności widmo zagrożenia, że ze względu na opór rodziców nowa szkoła z braku chętnych nie powstanie.

W tej sytuacji postawiony nieco pod ścianą burmistrz Piechowic Jacek Kubielski zgłosił pod obrady Rady Miasta uchwałę, mocą której miało dojść do przeniesienia obecnych klas III i VI z SP nr 1 do SP nr 2. Miała być ona pierwotnie rozpatrywana na sesji 9 maja, jednak na wniosek grupy radnych obrady tego dnia zostały przerwane i miały być kontynuowana 15 maja. Wnioskodawcy zarządzenia przerwy argumentowali, że jest to zgodne z wolą rodziców dzieci i że w trakcie spotkań z nimi postarają się przekonać niezdecydowanych do dobrowolnego przepisania latorośli do „dwójki”.

I po raz kolejny okazało się, że spokojna rzeczowa rozmowa jest skuteczniejsza niż administracyjne nakazy. Pod wpływem argumentów grupy rajców, całkiem spora grupa rodziców zadeklarowała, iż we wrześniu pośle swoje dzieci do nowej szkoły. Grono jest to na tyle liczne, że w roku szkolnym w SP nr 2 uda się utworzyć pięć oddziałów (klasy I, II, IV, V, VI) co oznacza rozładowanie tłoku jaki panuje obecnie w SP nr 1. W tej sytuacji na wniosek burmistrza projekt kontrowersyjnej uchwały został zdjęty z programu sesji.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
142
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
21%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group