Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 4693
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radni przekonali rodziców

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 16 maja 2019, 6:05
Aktualizacja: Sobota, 18 maja 2019, 7:04
Autor: WAC
Fot. WAC
Nie będzie przymusowego przenoszenia uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach do Szkoły Podstawowej nr 2. Dzięki zaangażowaniu grupy radnych, udało się przekonać wystarczającą liczbę rodziców do dobrowolnego przepisania swoich dzieci do startującej we wrześniu podstawówki.

Uchwała, której ideą było przeniesienie klas III i VI z SP nr 1 do SP nr 2 znalazła się w programie wczorajszej (15.05) sesji piechowickiej Rady Miasta. W ten sposób władze miasta chciały rozwiązać patową sytuację związaną z faktem, że zdecydowana większość rodziców dzieci z SP nr 1 nie wyrażała zgody, aby kontynuowały one od września naukę w nowo utworzonej SP nr 2. Była to swoista forma ich sprzeciwu przeciwko podjętej przez samorząd próbie przymusowego załatwienia sprawy, bez konsultacji z rodzicami. Przełomu nie przyniosły kolejne spotkania organizowane przez samorząd, także z udziałem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Nad organem prowadzącym zawisło w ostateczności widmo zagrożenia, że ze względu na opór rodziców nowa szkoła z braku chętnych nie powstanie.

W tej sytuacji postawiony nieco pod ścianą burmistrz Piechowic Jacek Kubielski zgłosił pod obrady Rady Miasta uchwałę, mocą której miało dojść do przeniesienia obecnych klas III i VI z SP nr 1 do SP nr 2. Miała być ona pierwotnie rozpatrywana na sesji 9 maja, jednak na wniosek grupy radnych obrady tego dnia zostały przerwane i miały być kontynuowana 15 maja. Wnioskodawcy zarządzenia przerwy argumentowali, że jest to zgodne z wolą rodziców dzieci i że w trakcie spotkań z nimi postarają się przekonać niezdecydowanych do dobrowolnego przepisania latorośli do „dwójki”.

I po raz kolejny okazało się, że spokojna rzeczowa rozmowa jest skuteczniejsza niż administracyjne nakazy. Pod wpływem argumentów grupy rajców, całkiem spora grupa rodziców zadeklarowała, iż we wrześniu pośle swoje dzieci do nowej szkoły. Grono jest to na tyle liczne, że w roku szkolnym w SP nr 2 uda się utworzyć pięć oddziałów (klasy I, II, IV, V, VI) co oznacza rozładowanie tłoku jaki panuje obecnie w SP nr 1. W tej sytuacji na wniosek burmistrza projekt kontrowersyjnej uchwały został zdjęty z programu sesji.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Zenek 16-05-2019 11:56
Mam nadzieję że jak mój syn pójdzie za kilka lat do ,,dwójki" tak jak tata chodził doczekamy się nowego boiska i remontu szkoły ! Dwójka zawsze była lepsza we wszystkich osiągnięciach , sportowych czy intelektualnych . Jedynkę trzyma tylko duża sala gimnastyczna bo reszta to pamięta Gierka. Za to w dwójce jest mała sala gimnastyczna ale kameralna i szkoła też . Polecam rodzicom którzy jeszcze się nie zdecydowali . Dwójka górą !!!!
~Jg 16-05-2019 19:56
Burmistrzu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zmień dyrektorki sp2 i sp1 bo to co robią a raczej nie robią to tragedia
~Elis 16-05-2019 20:48
Nie ma to jak dobre czyny radnych, będę modlił się za nich
~logicznie 17-05-2019 10:11
jaki to sukces radnych - że spowodowali iż burmistrz wycofał swój projekt uchwały? Czy więc to porażka burmistrza? Nie to obnażenie oderwania od rzeczywistości osób rządzących, dla których ty my jesteśmy a nie oni dla nas. Tak naprawdę to sukces rodziców z Panią z Rady Rodziców SP1, która stanowczo i ze wsparciem sporej grupy sprzeciwiała się przenoszeniu na siłę. O tej pani powinien być artykuł. Przedstawianie władzy w korzystnym świetle bo "zaangażowała się grupa radnych" jest naginaniem rzeczywistości. Oni zaangażowali się na 2 godziny, a rodzice tym tematem żyli od miesięcy tylko nie byli słuchani i władza parła do przodu w swoich twierdzeniach, nawet burmistrz sekował rodziców twierdząc, że to "jest gra na czas" Nie wiem w co gra burmistrz ale wiem, że "każdy twierdzi po sobie". Ludzie to jest dowód, że trzeba czytać te wnoszone na rade uchwały i przychodzić, bo tylko taka jest szansa aby radni pod presją społeczną zaczęli być za wyborcami a nie za burmistrzem jak się skrzyknęli przed wyborami w 10 tak potem bezkrytycznie wszystko zatwierdzali. A mogli ta uchwałę odrzucić od razu i to burmistrz by namawiał na dobrowolne przepisanie i pewnie z takim samym skutkiem, ale by radni okazali że twardo stoją za ludźmi. Przecież jakby nie zaangażowanie rady rodziców i nie byłoby tej dobrowolności to oni by zatwierdzili tą uchwałę burmistrza o przymusie - to pewne - dlatego jej nie odrzucili a przełożyli na środę.
~Piechowice 17-05-2019 14:52
do: ~logicznie (10:11)
Będzie oj będzie artykuł o tej Pani. Już się pisze.
~Dede 17-05-2019 12:03
Wydaje mi się , że właśnie na tym polega tzw. dialog społeczny a nie pójście w zaparte na jedną stronę. Może się mylę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group