Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5866
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Radni Piechowic muszą oddać diety

Wtorek, 14 października 2014, 11:01
Aktualizacja: Czwartek, 16 października 2014, 8:11
Autor: Mea
Piechowice: Radni Piechowic muszą oddać diety
Fot. Archiwum
Piętnaście miesięcy piechowiccy radni otrzymywali zawyżoną dietę przez błąd w obliczeniach. – Obecnie sami deklarują, że zwrócą pieniądze w wysokości mniej więcej miesięcznej diety. Część już rozliczyła się z Miastem – mówił Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

Błąd w obliczeniach pojawił się w 2010 r., gdy Sejm obniżył średnią stawkę diet.

– W 2013 r. radni zostali poinformowani o wypłaconych nadwyżkach, lecz wtedy uznali, że tak jak pracodawca wypłaca nadwyżkę i pracownik nie musi tego oddawać, tak i oni nie będą musieli zwracać tych pieniędzy. Natomiast Miasto nie może samo potrącić pieniędzy z kolejnych diet radnych, bez ich zgody – wyjaśnił burmistrz.

Jednak kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej wykazała, że radni będą musieli oddać pieniądze, każdy w wysokości prawie 600 zł, a przewodniczący ponad 1200 zł. Jeśli tego nie zrobią, Miasto będzie zobowiązane wystąpić na drogę sądową.

– Oczywiście można zwrócić te pieniądze w ratach. Już mam informację, że część radnych zadeklarowała chęć potrącenia tych pieniędzy z diet, a jeden sam wpłacił należność. Sądzę, że wszyscy radni rozliczą się z Miastem i nie będziemy musieli korzystać z drogi sądowej – powiedział Witold Rudolf.

Filmik Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group