Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 5631
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni nie pozwolą na likwidację szkoły!

Sobota, 17 lutego 2018, 6:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 lutego 2018, 10:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni nie pozwolą na likwidację szkoły!
Fot. Przemek Kaczałko
Pomysł prezydenta miasta, który chce likwidacji Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej wywołał ogromne poruszenie wśród wrażliwych uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Na czwartkowym spotkaniu w ZSPUiBS nie brakowało łez, deklaracji walki o przetrwanie szkoły jako samodzielnej placówki, ale decyzja ma zapaść dopiero we wtorek (20.02) podczas sesji Rady Miejskiej. Postanowiliśmy sprawdzić, co o sprawie myślą radni, do których będzie należeć ostateczne słowo.

We wtorek (13.02) jeleniogórscy radni otrzymali projekt uchwały intencyjnej w sprawie zamiaru rozwiązania Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, likwidacji szkół wchodzących w jego skład oraz przeniesienia kierunków kształcenia. Dwa dni później około 200 osób zebrało się w szkolnej sali gimnastycznej, aby przedstawić zastępcy prezydenta i naczelnikowi Wydziału Edukacji i Sportu swoje argumenty za ocaleniem placówki.

Na spotkanie w placówce przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze nie zapraszano radnych, gdyż zostało ono zwołane spontanicznie. Społeczność szkolna pokazała, jak wiele emocji kosztował ich pomysł prezydenta. Płakali uczniowie, rodzice, a szczere wyznania wzruszyły nawet dyrektora ZSPUiBS. Postanowiliśmy przepytać telefonicznie wszystkich radnych, czy podjęli już decyzję w sprawie losów szkoły. Okazuje się, że część z nich jeszcze nie podjęła decyzji, niektórzy nawet nie zdążyli zapoznać się z projektem prezydenta, ale zebraliśmy też zdecydowane deklaracje większości osób, do których będzie należeć decyzja.

Przedstawiamy wyniki słownych deklaracji ws. likwidacji ZSPUiBS:
Leszek Wrotniewski - przeciw
Dawid Jezierski - przeciw
Janina Ziętek - przeciw
Alicja Szklarska - przeciw
Zbigniew Ładziński - przeciw
Józef Sarzyński - przeciw
Anna Ragiel - przeciw
Alicja Dusińska - przeciw
Józef Rypiński - przeciw
Anna Bałkowska - przeciw
Wojciech Chadży - przeciw
Rafał Szymański - przeciw
Ireneusz Łojek - przeciw
Oliwer Kubicki - przeciw
Piotr Miedziński - przeciw
Stanisław Dziedzic - nie zdecydował jeszcze, ale raczej przeciw
Krzysztof Kroczak - nie zdecydował jeszcze
Danuta Wójcik - nie udzieliła odpowiedzi
Konrad Sikora - nie zdecydował jeszcze
Robert Obaz - nie zdecydował jeszcze
Józef Kusiak - nie zdecydował jeszcze
Bożena Wachowicz-Makieła - nie udało nam się dodzwonić
Miłosz Kamiński - nie udało nam się dodzwonić.

Jak widać z powyższego zestawienia, 15 osób już zdecydowało, że nie poprze projektu o likwidacji szkoły przedstawionego przez prezydenta Marcina Zawiłę. W Radzie Miejskiej Jeleniej Góry jest 23 radnych, więc już jest większość, która nie pozwoli na likwidację placówki przy ul. Leśnej. Bez zgody większości radnych likwidacja nie jest możliwa, więc uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły (jeśli radni nie zmienią zdania, co się nie zapowiada) mogą spać spokojnie. W związku z tym niewykluczone, że projekt zostanie wycofany z porządku obrad. Jeśli taka decyzja zostanie podjęta, na pewno o tym poinformujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (122) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group